Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jau rīt notiks festivāls «Prozas lasījumi 2013»

No 4. līdz 8. decembrim norisināsies literatūras festivāls «Prozas lasījumi». Kā katru gadu, festivāls pulcēs gan Latvijā zināmus dažādu paaudžu rakstniekus, gan jaunos autorus un ārzemju viesus, iepazīstinot ar nesen tapušiem un vēl nepublicētiem prozas darbiem un tulkojumiem.

Kā ierasts, festivālā tiks rīkoti publiski lasījumi, darbu autoriem iejūtoties izpildītāju lomā un gūstot pirmos nepastarpinātos iespaidus no klausītāju puses. Katru priekšnesumu vērtēs gan nozares profesionāļu, gan alternatīvā žūrija, veiksmīgāko jaundarbu autoriem festivāla noslēgumā piešķirot balvas.

Paralēli pasākumiem galvaspilsētā jau ceturto gadu Prozas lasījumi notiks arī Ventspilī, dodot iespēju reģionālā konkursa laureātiem lasīt savus darbus arī Rīgā. «Kurzemes prozas lasījumu 2013», kas tiek rīkoti sadarbībā ar Ventspils bibliotēku, konkursā tika aicināti piedalīties Kurzemes autori, kuri raksta prozu, un dalībniekus noteica konkursa žūrija. Lasījumi norisināsies 30. novembrī Ventspilī un to uzvarētājs piedalīsies «Prozas lasījumi» pasākumos Rīgā.

Ikgadējā literatūras festivāla «Prozas lasījumi» ieskaņas vakars ļaus daļai literatūras interesentu atgriezties kādreizējā literatūras lasījumu vidē – Andreja Upīša memoriālajā dzīvoklī Brīvības ielā 38, kur visi tiek aicināti pulcēties otrdien, 3. decembrī plkst. 18.00 uz Andreju vakaru Andreja Upīša memoriālajā dzīvoklī. Tieši šeit dzima agrīnie «Prozas lasījumi», kuros, gadiem ejot, piedalījās kupls autoru loks: Zigmunds Skujiņš, Alberts Bels, Miervaldis Birze un daudzi citi. Šoreiz ar saviem īsprozas darbiem uzstāsies pieci jaunie autori: Jānis Timošenko, Rolands Virks, Edīte Paule, Agnese Gusarova un Jānis Valks. Ieskaņas vakara laikā pieminēsim arī nesen mūžībā aizgājušo rakstnieku Andreju Dripi, kurš pirms 33 gadiem A. Upīša memoriālajā dzīvoklī arīdzan lasījis savus darbus.

Turpinot festivāla ieskaņas pasākumu programmu, izdevniecība «Dienas Grāmata» sadarbībā ar Kanādas vēstniecību Latvijā aicina uz tikšanos ar rakstnieku Maiklu Mirollu viņa romāna «Berlīne» latviskā izdevuma atvēršanas svētkos otrdien, 3. decembrī plkst. 18.00 «Dienas» ēkā Mūkusalas ielā 15. Kanādiešu rakstnieks Maikls Mirolla dzimis Itālijā, dzīvo Toronto. Viņa darbiem, romāniem, stāstiem, dzejai, lugām, scenārijiem, raksturīgs ļoti emocionāls, intensīvs vēstījums, kas drosmīgi tiecas pētīt dvēseles slēptākos nostūrus. Grāmatu no angļu valodas tulkojis Jānis Elsbergs. Maikls Mirolla arīdzan viesojas festivālā kā izdevējs – viņš vada grāmatu apgādu «Guernica Editions», kas Kanādā izdevis Edvīna Raupa dzejas izlasi un Noras Ikstenas stāstu krājumu «Dzīves stāsti».

Šogad līdzās Prozas lasījumu konkursam notiks vairāki festivāla viesu pasākumi.

Ar pilnu festivāla «Prozas lasījumi 2013» programmu un dalībniekiem nedēļas nogalē varēs iepazīties mājas lapā «prozaslasijumi.lv», kā arī festivāla vietnēs sociālajos tīklos facebook.com/ProzasLasijumi un twitter.com/ProzasLasijumi.