Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj, kurš pieņēma lēmumu sodīt Rīgas «Dinamo»

Lēmumu par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas kluba Rīgas «Dinamo» sodīšanu saistībā ar tautiskā simbola izmantošanu pirmsspēles uzvedumā pieņēmis čempionāta prezidents Aleksandrs Medvedevs, vēsta laikraksts «Sovetskij sport».

Otrdien KHL nolēma sodīt Rīgas klubu viena miljona rubļu (15 800 latu) apmērā.

«Dinamo» 17.novembra spēlē sveica līdzjutējus tobrīd gaidāmajos 18.novembra svētkos, pirms mača uz ledus uzvedot inscenējumu ar latviešu nacionālo simbolu izmantošanu. Uzveduma noslēgumā uz ledus dejotāji ar lieliem Latvijas karogiem centās izveidot ugunskrustu, taču tā atveide Krievijas medijos radīja lielu neizpratni. Izmantotais simbols daudzviet tika raksturots kā svastika, taču līgas vadība vēlāk veiktajā izmeklēšanā nekādus pārkāpumus nekonstatēja, uzsverot, ka uzvedumā redzētajam simbolam ar to nav saistības. Tomēr vēlāk līgas vadība veica papildu analīzi un konstatēja noteiktu regulu neievērošanu.

KHL Drošības departamenta direktors kontroles un procedūras jautājumos Vadims Skoropupovs jau pavēstījis, ka lēmumu par Rīgas «Dinamo» sodīšanu personīgi pieņēmis Medvedevs.

«Līgas prezidents nolēma sodīt Rīgas komandu par koncertu, kas norisinājās pirms spēles ar Hantimansijskas «Jugra»,» izteicās Skoropupovs.

Ugunskrusts vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu un aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts tiek plaši izmantots nacistiskajā propagandā, tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts tiek kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.

Tikmēr Rīgas «Dinamo» kluba preses sekretārs Jānis Stepītis Krievijas medijiem vēlreiz atgādinājis, ka priekšnesumam nebija nekādas saistības ar nacistu simboliku.

«Šādi uzvedumi Latvijas tautiskajās dejās ir bieža parādība, tāpēc esam pārsteigti par KHL lēmumu. Taču, ja tas ir pieņemts, tātad pieņemts,» pauda Stepītis, kurš atzina, ka neviens nespēja iedomāties, ka latviešu simboli tiks attiecināti uz fašismu.

Arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans sacījis, ka viņš priekšnesumā nav saskatījis neko tādu, ko redzējusi KHL vadība.

Tikmēr divkārtējais olimpiskais čempions PSRS hokeja izlases rindās Aleksandrs Koževņikovs atzina, ka KHL rīkojusies pareizi, sodot Rīgas «Dinamo».

«No Rīgas kluba puses tas ir kaut kāds stulbums. Rīdzinieki atgriezušies bērnībā, vai kā? Kurā gadsimtā mēs dzīvojam? Kaut kāda mežonība. Šķiet, šiem cilvēkiem jādzīvo pie pērtiķiem. Šobrīd Latvijai un Krievijai ir normālas attiecības, tās ir jāuzlabo un jādzīvo draudzīgi,» uzskata Koževņikovs.

«Viņi spēlē mūsu līgā, nevis mēs pie viņiem. Ja nepieciešams, viņus no čempionāta jāizslēdz. Cik daudz var paciest, ja viņi uzvedas pārāk provokatīvi? Tomēr nav skaidrs, ko viņi ar šo grib panākt. Pieteikt karu? Tad piesakiet,» sacīja divkārtējais olimpiskais čempions.