Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līdzjutēji Janičenoku un Jēkabsoni-Žogotu atzīst par Latvijas gada basketbolistiem

Par gada Latvijas labākajiem basketbolistiem līdzjutēju balsojumā atzīti Kristaps Janičenoks un Anete Jēkabsone-Žogota.

Līdzjutēju balsojums līdz otrdienai noritēja portālā «Delfi», bet tas ir tikai viens kritērijs par labākā noteikšanu. Līdzjutēju balsojuma rezultātā tika noskaidrota rangu tabula, katram dalībniekam piešķirot noteiktu punktu skaitu.

Laureātus noteiks, ņemot vērā ne tikai līdzjutēju balsojumu, bet arī mediju, LBS Treneru komisijas un valdes vērtējumus.

Janičenoks līdzjutēju balsojumā ieguvis 40,5% atbalstu, apsteidzot Dairi Bertānu (30,3%), Dāvi Bertānu (13%), Jāni Blūmu (10,6%) un Kasparu Bērziņu (5,7%).

Savukārt sieviešu konkurencē Jēkabsone-Žogota ieguva 48,7% balsu. Viņai sekoja Kristīne Kārkliņa (13,5%), Liene Jansone (13,3%), Ieva Krastiņa (13,2%) un Anete Šteinberga (11,3%).

Balsojumā par gada labāko treneri 53,7% līdzjutēju atbalstu ieguvis Artūrs Štālbergs, kurš ir Latvijas U-20 izlases galvenais treneris un strādā arī pieaugušo izlases treneru korpusā. Viņam ar 26% līdzjutēju atbalstu seko pieaugušo valstsvienības vadītājs Ainars Bagatskis, Varis Krūmiņš (6,8%), lietuvietis Ramūns Butauts (5,8%), Roberts Štelmahers (5,2%) un Armands Krauliņš (2,6%).

Savukārt par gada cerību līdzjutēji atzinuši Kristapu Porziņģi, kurš ieguva 54% balsu. Aiz viņa ierindojies Jānis Bērziņš (22%), Kaspars Vecvagars (12,1%), Anžejs Pasečņiks (7%) un Ojārs Siliņš (4,9%).

Gada balvu ieguvēji tiks nosaukti 14.decembrī.

Kā zināms, pērn Latvijas labāko basketbolistu nosauca pirmo reizi un par to kļuva Dairis Bertāns, kamēr dāmām - Zane Tamane.