Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ābols: Katrs uzveduma simbolā redzēja to, ko vēlējās

Katrs plaši aprunātajā Rīgas «Dinamo» pirmsspēles uzvedumā redzētajā simbolā ieraudzījis to, ko vēlējies, uzskata komandas galvenais treneris Artis Ābols.

«Dinamo» 17. novembra spēlē sveica līdzjutējus tobrīd gaidāmajos 18. novembra svētkos, pirms mača uz ledus uzvedot inscenējumu ar latviešu nacionālo simbolu izmantošanu. Uzveduma noslēgumā uz ledus dejotāji ar lieliem Latvijas karogiem centās izveidot ugunskrustu, taču tā atveide Krievijas masu medijos radīja lielu neizpratni.

Izmantotais simbols daudzviet tika raksturots kā svastika, taču līgas vadība vēlāk veiktajā izmeklēšanā nekādus pārkāpumus nekonstatēja, uzsverot, ka uzvedumā redzētajam simbolam ar to nav saistības. Tomēr vēlāk līgas vadība veica papildu analīzi un konstatēja noteiktu regulu neievērošanu. Otrdien KHL nolēma sodīt Rīgas klubu viena miljona rubļu (15 800 latu) apmērā.

«Jūs laikam zināt, ka KHL neko sliktu šajā simbolā nesaskatīja,» Krievijas žurnālistiem otrdien vēl pirms līgas paziņojuma izteicās Ābols. «Katrs tajā simbolā redzēja visu, ko vien pats vēlējās

Kāds no žurnālistiem pēc otrdienas izbraukuma spēles pret Hantimansijskas «Jugra» komandu uz šo Ābola izteikumu atbildēja, ka «100 no 100 Krievijas līdzjutēju simbolā saskatīja nebūt ne saules atveidi».

«Varu tikai vēlreiz uzsvērt savu redzējumu,» atbildēja Ābols. «Ja pat ir šāds viedoklis, tas ir tikai katra individuālā cilvēka skatījums uz to

Kā ziņots, lēmumu par Rīgas «Dinamo» sodīšanu saistībā ar tautiskā simbola izmantošanu pirmsspēles uzvedumā pieņēmis KHL prezidents Aleksandrs Medvedevs. Tikmēr Rīgas kluba vadība izteikusies, ka sodu samaksās, tomēr no savas tautas zīmēm nevar un negrib atteikties, tāpēc nākotnē tās citu valstu pārstāvjiem būs jāskaidro rūpīgāk.

Ugunskrusts vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu un aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts tiek plaši izmantots nacistiskajā propagandā, tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts tiek kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.