Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rūķu gājiens un svētku egles iedegšana Iļģuciemā

Atzīmējot adventes laika sākumu, svētdien, 1.decembrī, Iļģuciemā norisināsies Rūķu gājiens un svētku egles iedegšana, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja Anete Baumane.

Sarīkojums sāksies plkst.17 ar pulcēšanos kultūras centra «Iļģuciems» pagalmā, kur visus sagaidīs Rūķis Detektīvs. Viņam kopā ar visiem palīgiem būs jāatrisina kāds sens noslēpums, kas saistīts ar Rīgas lielākā kalna - Dzegužkalna - iemītniekiem rūķiem un viņu seno novēlējumu. Tālab ikviens tiks aicināts pievienoties gājienam uz Dzegužkalnu.

Kad novēlējums būs atklāts, gājiena dalībnieki dosies atpakaļ uz kultūras centra «Iļģuciems» pagalmu, kur gaidīs Rūķu Ome ar saviem palīgiem. Apņemšanās īstenot labos nodomus vainagosies ar Ziemassvētku eglītes iedegšanu, dziesmām un cienastu visiem sanākušajiem.

Pasākuma rīkotāji aicina visus, kas vēlas savus labos darbus dāvināt citiem, ietērpties rūķiem raksturīgos kostīmos un, ņemot līdzi gaismas lukturīti un kādu grabināmu vai zvanošu instrumentu, kopā ar čaklo rūķu saimi doties gājienā pa Iļģuciema takām un kopīgi iedegt Ziemassvētku eglīti.

Dalība aktivitātēs būs bez maksas.

Kultūras centrs «Iļģuciems» rūķu gājienu uz Dzegužkalnu organizē jau otro gadu un cer, ka tas izvērtīsies par jauku tradīciju visā iļģuciemiešu saimē. Pērn pasākums pulcēja gandrīz 400 dalībnieku.