Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Neuzskatu par iespējamu vadīt jauno valdību

Premjers Valdis Dombrovskis (V) nepieļauj iespēju vadīt jauno valdību, par kuras veidošanu sarunas tiks uzsāktas nākamnedēļ. Par to Dombrovskis paziņoja šodien sasauktajā preses konferencē.

[Ziņa papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju.]

Šo jautājumu viņš esot pārrunājis ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un neuzskatot, ka ir iespējams sēsties atkal atpakaļ premjera krēslā, bet viņš varētu turpināt darboties kā Saeimas deputāts.

«Uzņemoties atbildību, nav iespējams tūlīt pat sēsties premjera krēslā,» sacīja premjers.

Premjers sacīja, ka kopš pagājušās ceturtdienas daudz domājis par morālo un politisko atbildību traģēdijas kontekstā. Pārrunājot notikušo ar Valsts prezidentu, viņš tikšanās laikā pieņēmis lēmumu atkāpties.

Premjers par savu atkāpšanos prezidentu informējis arī rakstiski.

Dombrovskis izteica pateicību Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu, ko jutis šajā atbildīgajā amatā, īpaši Latvijas ekonomikas un finanšu krīzes pārvarēšanas laikā, kas ļāvis Latvijai kļūt par straujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā.

Dombrovskis pauda, ka tagad nepieciešama jauna valdība, kurai būtu uzticības kredīts un Saeimas vairākuma atbalsts.«Šajā situācijā nepieciešama plaša labēji centrisko partiju koalīcija,» sacīja premjers.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu paziņoja par atkāpšanos no amata.

Premjers sacīja, ka tādā veidā viņš uzņemas politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē.

Par atkāpšanos no amata Dombrovskis paziņoja trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

«Gribu pateikt paldies Latvijas sabiedrībai par tās līdzdalību, ko esmu jutis smagajā ekonomikas un finanšu krīzes pārvarēšanā un kas ļauj Latvijai atgriezties uz izaugsmes ceļa. Vēlos atvainoties par tām lietām, kas nav izdevušās,» sacīja Dombrovskis.

Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas.

 Dombrovskis ir visilgāk premjera amatā nostrādājušais valdības vadītājs pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, premjera amatā viņš nostrādājis 1722 dienas. Aptuveni pirms mēneša, 25.oktobrī, šai Dombrovska vadītajai valdībai apritēja divi gadi. Pirmo reizi premjera amatā Dombrovskis tika apstiprināts 2009.gada 12.martā. Otro reizi - 2010.gada 3.novembrī. Savukārt trešo reizi - 2011.gada 25.novembrī.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Šī bija lielākā traģēdija Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.