Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdes traģēdija: iedzīvotāji policijai aktīvi sūta informāciju

Saistībā ar ceturtdien notikušo jumta iegruvumu lielveikalā «Maxima» Rīgā, Priedaines ielā 20, Valsts policija turpina vispusīgu traģēdijas apstākļu noskaidrošanu un lietas izmeklēšanu. Uz izmeklētāju vakar izveidoto īpašo e-pastu iedzīvotājiem, lai sūtītu informāciju, kas varētu palīdzēt izmeklēšanā, dažu stundu laikā jau saņemti 16 iesniegumi, ziņo policija.

Ierosinātā kriminālprocesa ietvaros izmeklēšanas grupas vadītāja pakļautībā darbojas 46 izmeklētāji.

Turpinās darbs ar cietušo personu un liecinieku apzināšanu un nopratināšanu, ienākošās informācijas analīzi, kā arī lietisko pierādījumu izņemšanu un pārbaudi. Darbs ir sadalīts vairākos virzienos, lai noskaidrotu visus būtiskos apstākļus, kas var palīdzēt lietas efektīvai izmeklēšanai. Valsts policija atgādina, ka iedzīvotāji var sūtīt visu sev zināmo informāciju, kas varētu palīdzēt izmeklētājiem, uz e-pastu «izmekletajiem@vp.gov.lv».

Joprojām turpinās notikuma vietas apskates, fiksējot lietiskos pierādījumus un nodrošinot to drošu transportēšanu ekspertīzes veikšanai. Tāpat ir uzsākts darbs pie jau izņemto ekspertīžu paraugu analīzes sadarbībā ar būvniecības nozares ekspertiem no Rīgas Tehniskās universitātes.

Izmeklētāji turpina darbu ar traģiskajā notikumā cietušajām personām un lieciniekiem, veicot nopratināšanas un kriminālprocesa ietvaros piešķirot cietušās personas statusu. Notiek gan cietušo fizisko, gan juridisko personu zaudējumu apzināšana.

Lai noskaidrotu nozīmīgus lietas apstākļus, izmeklētāji ir analizējuši un turpinās analizēt lielu informācijas apjomu, gan pieprasot dokumentāciju no lietā iesaistītajām pusēm, gan pētot iedzīvotāju iesniegumus un citu ienākošo informāciju.

Pēc notikušās traģēdijas policija ierosinājusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 239.panta 2.daļas – par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā iestājušās smagas sekas. Izmeklēšanas gaitā iespējama kriminālprocesa pārkvalificēšana.

Patlaban izmeklētāji joprojām uztur trīs versijas par traģiskā negadījuma cēloņiem. Pirmā – kļūdas pieļautas būvprojektēšanas un būvuzraudzības laikā. Otrā – pārkāpumi pieļauti veikala ēkas celtniecības pirmajā kārtā. Trešā – notikuši pārkāpumi otrās kārtas būvdarbos uz ēkas jumta. Izmeklētāji turpina darbu, rūpīgi pārbaudot visas trīs izvirzītās versijas.