Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Psiholoģe: Dombrovska rādītais uzvedības piemērs var sabiedrībai sniegt cerību

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), atkāpjoties no amata, ir parādījis Latvijas politiskajā vidē nepieredzētu uzvedības modeli, kas par Zolitūdes traģēdiju sērojošajai Latvijas sabiedrībai var sniegt gaidīto cerību par situācijas uzlabošanos, biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja Latvijas Klīnisko psihologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Marija Ābeltiņa.

Svarīgākais esot tas, kā notikumi attīstīsies turpmāk, bilst Ābeltiņa. Skaidrs esot, ka Dombrovskis parādījis Latvijas politikā netipisku rīcību, kas potenciāli var uzlabot kopējo noskaņojumu un sniegt cerību par izmaiņām ierastajā politiķu uzvedībā.

Dombrovska atkāpšanās pēc Zolitūdes traģēdijas sērojošai Latvijas sabiedrībai emocionāli noteikti nav viennozīmīga. Lielā mērā divas galvenās emocijas, ko izraisīja pats negadījums, ir dusmas par notikušo un bailes par savu drošību turpmāk, uzskata Ābeltiņa.

Tas, ka beidzot ir kāds, kurš uzņēmies atbildību par traģēdijā notikušo, varētu samazināt dusmas, bilst Ābeltiņa, tomēr piebilstot, ka pilnībā tas sabiedrībai mierinājumu sniegt nespēšot, jo cilvēkiem esot skaidrs, ka Dombrovskis pats tieši neesot atbildīgs par veikala sagrūšanu.

Sliktā ziņa esot, ka tik svarīga politiķa atkāpšanās mazina stabilitātes sajūtu sabiedrībā un tas varot padziļināt bailes, kas radušās pēc Zolitūdes traģēdijas pārdzīvošanas, uzskata Ābeltiņa.

Kā ziņots, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, Valdis Dombrovskis (V) paziņoja par demisiju. Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis valdību vada kopš 2009.gada marta.