Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Akcijā pie «Re&Re» biroja pulcējas aptuveni 20 cilvēki

Šovakar pie uzņēmuma «Re&Re» biroja Kārļa Ulmaņa gatvē pulcējas aptuveni 20 cilvēki, pieminot Zolitūdes traģēdijas upurus.

Kā novēroja aģentūra LETA, cilvēki pulcējas, pārrunājot traģiskos notikumus un daloties emocijās.

Pie ēkas iedegtas svecītes, nolikts sēru vainags un ziedi, kā arī lapiņa ar uzrakstu «54», proti, ar Zolitūdes traģēdijas upuru skaitu.

Pasākumā piedalās arī tā dēvētās «Antifašistu» kustības pārstāvis, kurš protestē «pret fašismu un cilvēku paverdzināšanu».

Pasākuma dalībnieki gaidot Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova «aktīvu rīcību», atkāpjoties no amata. Ja šāda rīcība nesekos, tuvākās nedēļas laikā iedzīvotāji tiek aicināti uz nākamo protesta akciju pie Rīgas domes ēkas.

Kā novēroja aģentūra LETA, policija bija gatava nodrošināt kārtību pasākumā, iesaistot lielu skaitu kārtības sargu.

Kā ziņots, informācija par šo pasākumu tika izplatīta sociālajā tīklā «Facebook». Organizētāji norādīja, ka ar šādu akciju var pierādīt, ka «mūsu ir daudz un varas iestādēm Latvijā vajadzētu ieklausīties tautā, pasakot taisnību un sodot vainīgos».

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.