Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovska demisiju plaši atspoguļo visos pasaules lielākajos plašsaziņas līdzekļos

Pasaules medijos trešdien plaši atspoguļota Latvijas premjerministra Valda Dombrovska atkāpšanās saistībā ar traģēdiju lielveikalā Zolitūde.

Ziņu par Dombrovska demisiju publicēja lielākās pasaules ziņu aģentūras un interneta mediji, kā arī pārraidīja televīzijas kanāli.

Tiek citēts Dombrovska paziņojums par demisiju, kā arī sniegta informācija par Zolitūdes traģēdiju, kur, lielveikalā «Maxima», iebrūkot jumtam, 21.novembrī dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Ārvalstu plašsaziņas līdzekļi norāda, ka par galvenajiem traģēdijas iemesliem tiek minēta nekvalitatīvā ēkas būvniecība, būvdarbi uz jumta, kā arī korupcija valstī, kuras dēļ bija iespējama tāda būve.

Izdevums «Financial Times» norāda, ka Latvijas turēšanās pie taupības pasākumiem vairoja cieņu pret Dombrovski Eiropas Savienības galvenajās institūcijās un viņa vadībā valsts ir kļuvusi par vienu no straujāk augošajām ekonomikām blokā.

Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts mikroemuāru vietnē «Twitter» norādīja, ka «cienījami, bet par lielu nožēlu Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis atkāpjas pēc traģiskā negadījuma. Viņš ir bijis viens no veiksmīgākajiem premjeriem Eiropā. Izveda Latviju caur sarežģītiem laikiem. Ieskicēja nākotni».

Savukārt izdevums «Wall Street Journal» (WSJ) norāda, ka pat pirms lielveikala iebrukšanas Dombrovska valdība «bija ierauta politiskajās cīņās par iekšpolitikas jautājumiem, tostarp pretrunīgo politiku par uzturēšanas atļauju izsniegšanu ārpus Eiropas Savienības esošu valstu investoriem, kas iegulda nekustamajā īpašumā, finansē kompānijas vai citus Latvijas uzņēmumus».

WSJ uzsvēra, ka Dombrovskis atkāpjas ekonomikai labvēlīgā laikā, kad pēc vairāku gadu taupības pasākumiem, Latvijas ekonomika ir viena no straujāk augošajām ES.

Izdevums citēja arī ekonomikas ministra Daniela Pavļuta pirmdien teikto, ka valdības nespēja uzraudzīt būvniecības projektus, daļēji ir vainojama pie «Maxima» ēkas jumta iebrukšanas.

Bijušais britu sabiedriskās raidorganizācijas BBC korespondents Baltijas valstīs Damjens Makginess norādīja, ka premjera atkāpšanās pārsteidza Latviju, jo nebija aicinājuma viņam atkāpties un kopumā viņš ir cienīts politiķis.

«Ar savu neārišķīgo, piezemēto stilu premjers Dombrovskis tiek uzskatīts par godīgu un principiālu līderi,» raksta Makginess, piebilstot, ka 2009.gadā, pārņemot varu pēc tautas protestiem un ekonomikas krīzes epicentrā, «Dombrovskis iezīmēja pagrieziena punktu Latvijas politiskajā vadībā - jaunu, tīru paaudzi, ko nav skāruši koruptīvi darījumi, kas līdz tam raksturoja Latvijas politiku».

Londonā bāzētais «Royal Bank of Scotland Group» stratēģis Mohammeds Kazmi ziņu aģentūrai «Bloomberg» norādīja, ka «premjerministrs Latvijas ekonomiku ir vadījis pa garu ceļu īsā laika posmā, nodrošinot eiro ieviešanu». «Tādēļ viņa demisija un nedrošība rada negatīvismu,» viņš norāda, piebilstot, ka gaidāmā eiro ieviešana mīkstinās tās ietekmi un būtiska investoru noskaņojuma maiņa nav gaidāma.

Ziņa par Dombrovska demisiju ir publicēta visos pasaules lielākajos plašsaziņas līdzekļos daudzās pasaules valstīs, norādot, ka Dombrovskis ir ilgāk premjera amatā esošais Latvijas politiķis kopš neatkarības atjaunošanas, kā arī to, ka 1.janvārī Latvija pievienosies eiro zonai.