Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mediķis: Vissmagākais bija otrais nogruvums

Viņu acīs bija asaras par zaudētajiem dienesta biedriem un draugiem, bet viņi tik un tā turpināja gruvešos meklēt izdzīvojušos. Patiesā cieņā noliecam galvu varonīgo un pašaizliedzīgo glābēju priekšā. Tā saka ugunsdzēsēju tuvākie kolēģi no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD).

NMPD ārsts reanimatologs Arje Ferbers Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» stāsta: «Es vienmēr biju pārliecināts, ka mūsu ugunsdzēsēji ir īsi profesionāļi un īsti varoņi. Tagad es ceru, ka to zina visa Latvija. Vissmagākais moments bija otrais nogruvums, kas notika mūsu acu priekšā. Ļoti grūti saprast, ka tikko kopā ar šiem glābējiem plecu pie pleca kopā strādājām, bet pēc īsa brīža mums jau bija jācīnās par pašu dzīvībām.»

NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs Roberts Fūrmanis stāsta, ka neko tādu nekad iepriekš nebija piedzīvojis. Mediķi strādāja glābēju vadībā - ēkā drīkstēja ieiet tikai ugunsdzēsēji, jo, ja ciestu mediķi, nebūtu, kas palīdzētu izglābtajiem. Tas ir likums, ko palīdzības dienesti ievēro ikvienā pasaules vietā. Ārsti gaidīja tuvu ejai, pa kuru glābēji nesa ārā cietušos un bojāgājušos.

«Pieredzējušo glābēju sejās bija pateikts daudz - viņi pārdzīvoja, bet neskatoties uz to, ne mirkli nekavējās un darīja savu darbu. Citam bija pārdzīvojumi, citam pārgurums, cits nāca pēc ožamā spirta pēc tā, ko bija redzējuši. Tas bija smagi. Reti kurš ir piedzīvojis vienkopus tik daudz bojā gājušus cilvēkus, cietušos,» saka Fūrmanis.

Uz ielas, kur pulcējās cietušo radinieki, gaisotne bija ļoti smaga, bet aiz žoga, kur strādāja mediķi un glābēji, nebija laika ļauties emocijām un ciešanām.

«Es redzēju, kā ugunsdzēsēji, kas tikko bija zaudējuši draugus, turpināja strādāt ar asarām acīs, bet profesionāli veica savu darbu,» tā Ferbers.

Plašāk skaties «Panorāmas» sižetā!