Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Iespējams, neesmu raudājis, bet šīs dienas bijušas smagas

Premjers Valdis Dombrovskis (V), kurš trešdien paziņojis par demisiju, uzsver, ka spiediena no Valsts prezidenta Andra Bērziņa par atkāpšanos nebija.

«Saruna bija cilvēciska, ļoti laba, nekāda spiediena no prezidenta nebija,» Latvijas Televīzijas raidījumā «Sastrēgumstunda» uzsvēra premjers, apliecinot, ka gala lēmumu par demisiju pieņēmis tieši šīs tikšanās laikā.

Uz jautājumu, vai pēc traģēdijas ir raudājis, Dombrovskis atbildēja: «Cilvēciski šīs dienas tiešām ir bijušas ļoti smagas, iespējams, es neesmu raudājis, bet šīs dienas bijušas smagas, domājot par to, kas valdībai šajās dienās ir jādara un par politiskās atbildības uzņemšanos.»

«Šī ir smaga situācija Latvijai kopumā, un šajā situācijā ir svarīgi uzņemties politisko atbildību un ļaut izveidot valdību, kura ir spējīga risināt problēmas un kurai ir Saeimas vairākums,» turpināja Dombrovskis.

«Vienotības» vadītāja Solvita Āboltiņa (V) raidījumā uzsvēra, ka citām amatpersonām vajadzēja demisionēt, bet atteicās nosaukt šo cilvēku vārdus. Viņa vien piebilda, ka arī valdībā bija cilvēki, kuriem vajadzēja atkāpties.

«Šis bija pēdējais brīdis, vai ir politiskā atbildība, vai tie ir tikai tukši vārdi,» teica Āboltiņa.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības vadītājs Uldis Augulis uzskata, ka uzreiz pēc traģēdijas bija jādemisionē par nozari atbildīgajam ministram.

«Bija jāuzņemas politiskā atbildība un pietiekoši augstā līmenī. Tas uzreiz ir jāizdara par nozari atbildīgajam ministram. Es negaidīju, ka tas būs premjers, kas uzņemsies politisko atbildību,» atzina Augulis.

Savukārt Reformu partijas līderis Edmunds Demiters pauda viedokli, ka ne jau «premjera personiskā atbildība bija tieši tā, lai pieņemtu šādu lēmumu, bet es augsti novērtēju šādu soli».