Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ģenerālprokurors: Aizturētie būs;aicinu nepadoties spiedienam veikt atriebības misiju

 Aizturētie būs tiklīdz būs likumā noteiktais minimālais pamats šādas procesuālas darbības veikt, tā par izmeklēšanu veikala «Maxima» sabrukšanas lietā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš norādīja, ka šādu lēmumu pieņem procesa virzītājs, izanalizējot visu viņa rīcībā esošo pierādījumu kopumu.

«Tā kā aicinu arī procesa virzītāju nepadoties šim spiedienam veikt atriebības misiju, bet gan strādāt saskaņā ar likumu, un šādas darbības, kas būtiski ierobežo cilvēka tiesības un brīvību, veikt tikai tad, kad ir pilnīgs pamats,» sacīja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors sacīja, ka saprotot sabiedrības intereses pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas vairāk cilvēkus apcietināt, bet tas nedrīkst būt izmeklēšanas pašmērķis, šādai rīcībai jābūt likumpamatotai.

Kalnmeiers tāpat norādīja, ka premjera Valda Dombrovska (V) demisija nedrīkst ietekmēt lietas virzību un izteica cerību - ja gadījumā mainīsies arī iekšlietu ministrs, viņš turpinās pašreizējā iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) ieturēto pozīciju sniegt jebkura veida palīdzību Valsts policijai, un galvenais ir netraucēt un neizdarīt politisku spiedienu uz izmeklētājiem, jo šāda rīcība var novest pie sasteigtām kļūdām, kas pēc tam atsauksies uz izmeklēšanas kvalitāti un galarezultātu.

Tāpat Kalnmeiers pastāstīja, ka no Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas procesa uzraudzības prokuroru sastāva izslēgtā prokurora Ando Skalbes vietā vakar apstiprināts cits, līdz ar to izmeklēšanas procesu uzrauga trīs prokurori.