Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs: Dombrovskis tika patriekts

Latvijā valdības nav faktiski jau kādu mēnesi, - vakar notika tikai šī fakta konstatācija, kad premjers Valdis Dombrovskis (V) tika patriekts no darba, - LNT raidījumam «900 sekundes» šorīt sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Uz jautājumu, vai arī viņam nebūtu jāuzņemas politiskā atbildība par Zolitūdes traģēdiju, Ušakovs atkārtoja, ka joprojām neredzot pamatu uzskatīt, ka Rīgas Būvvaldes darbā būtu pieļauti kādi pārkāpumi. Vienīgais, ko viņš kā Rīgas domes priekšsēdētājs var darīt, ir turpināt strādāt, palīdzēt cietušajiem un bojāgājušo ģimenēm, palīdzēt izmeklēšanai.

Par iesaistīšanos nākamās valdības veidošanā Ušakovs sacīja, ka «Saskaņas centrs» (SC) vienmēr ir gatavs iesaistīties valdības darbā, taču, redzot, kā labējās partijas laikā, kad vēl nav apglabāti visi Zolitūdes traģēdijā bojāgājušie, jau dala krēslus, «man ir grūti iedomāties ar viņiem strādāt kopā».

Ušakovs saskata lielu potenciālu bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas veidotajai tautas kustībai mainīt lietas Latvijā, «viss atkarīgs no komandas. Kad tā būs, redzēs, vai ir iespējams strādāt kopā.»

Kā ziņots, Rīgas mērs uzsver, ka pirms pieciem mēnešiem viņš ir saņēmis vairāk nekā 58% vēlētāju atbalstu un, viņaprāt, vēlētāju intereses nebūs labāk pārstāvētas, ja viņš demisionēs.

Ušakovs uzskata, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) izmanto situāciju, lai iegūtu popularitāti un atkāptos no valdības vadītāja pienākumiem, saskaroties ar problēmām, kuras nespēj un nevēlas risināt. Rīgas mērs norāda, ka šīs problēmas ir stabils valdības darbs, «Liepājas metalurga» problēmu risināšana, inflācija, kas saistīta ar eiro ieviešanu, tiesvedība saistībā ar «airBaltic» u.c.

No premjera puses tas ir cinisks mēģinājums nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu - nopelnīt papildu popularitātes punktus pirms nākamajām vēlēšanām, kā arī valstī grūti risināmos jautājumus uzvelt kādam citam, norāda Ušakovs.

Kā aģentūrai LETA vakar apstiprināja Rīgas vicemēra preses sekretārs Mareks Gailītis, arī Andris Ameriks (GKR) neplāno atkāpties no sava amata.

Kā ziņots, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur bojā gāja 54 cilvēki, Ministru prezidents Dombrovskis (V) nolēmis demisionēt.