Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC saistībā ar Zolitūdes traģēdiju aicina ierosināt kriminālprocesu par masveida slepkavību

Politiskās apvienības «Saskaņas centrs» (SC) deputāti Irina Cvetkova un Jānis Ādamsons vērsušies ar vēstuli pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar prasību ierosināt krimināllietu par Zolitūdes traģēdijā «notikušo masveida slepkavību», portālu «Apollo» informēja apvienībā.

«Tiesībsargājošo iestāžu un ģenerālprokurora bezdarbība ne ar ko nav attaisnojama. Līdz šim ir ierosināts vienīgi kriminālprocess par būvnoteikumu pārkāpšanu, taču tas neatceļ pienākumu saukt pie atbildības visus vainīgos masveida slepkavībā un smagu miesas bojājumu nodarīšanā traģēdijā cietušajiem,» uzskata deputāts Ādamsons.

Cvetkova uzskata, ka notikušajā ir redzams nozieguma sastāvs, kas klasificējams pēc Krimināllikuma XII daļas 123. panta, kurā ir runa par nonāvēšanu aiz neuzmanības, un Krimināllikuma XIII daļas, kas paredz atbildību par smaga, vidēja un viegla smaguma miesas bojājumu nodarīšanu.

Deputāti pieprasa saukt pie atbildības vainīgos 54 cilvēku nonāvēšanā, kā arī dažāda smaguma miesas bojājumu nodarīšanā 39 upuriem, nosakot aizdomās turēto, cietušo un vainīgo personu loku.