Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeima piekrīt budžeta pārdalei saistībā ar Zolitūdes traģēdiju

Saeima šodien pieņēmusi lēmumu par budžeta līdzekļu pārdali, lai nodrošinātu līdzekļu piešķiršanu atbalsta pasākumiem traģēdijā Zolitūdē cietušajiem un personām, kas iesaistītas traģēdijas seku novēršanā, portāls «Apollo» uzzināja parlamentā.

Ar Saeimas lēmumu tika apstiprināta Ministru kabinetā (MK) atbalstītā kompensāciju izmaksa traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem 10 000 latu apmērā un cietušajiem – 5000 latu apmērā.

Savukārt, lai pateiktos glābējiem, kuri savus dienesta pienākumus drošsirdīgi un pašaizliedzīgi veica ārkārtas sarežģītos un bīstamos apstākļos, riskējot ar savu veselību un dzīvību, Saeima atbalstīja līdzekļu piešķiršanu vienreizēju prēmiju izmaksai, galīgajā lasījumā pieņemot attiecīgus grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Kā Saeimas sēdē uzsvēra atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V), deputāti likumu grozījuši, lai glābšanas un traģēdijas seku novēršanā iesaistītie glābēji varētu saņemt lielākas prēmijas, nekā likums to atļauj patlaban.