Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji Liepājā saņem nepatīkamus zvanus

Policija brīdina, ka Liepājā jau atkal uzdarbojas telefonkrāpnieki, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga.

Viņa pastāstīja, ka trešdien, 27. novembrī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē (VPKRP) tika saņemta informācija par vairākiem mēģinājumiem izkrāpt naudu, zvanot uz mājas fiksētajiem telefoniem un informējot par nelaimē nonākušiem tuviniekiem.

Visos gadījumos zvanītājas bijušas sievietes, arī par upuriem izraudzītas sievietes gados. Par laimi, neviena no viņām nav ļāvusi sevi apkrāpt.

Ap pulksten 15.30 Siguldas ielā kāda sieviete saņēma telefona zvanu - kāds vīrietis krievu valodā stāstīja, ka viņas mazmeita ar automašīnu ir uzbraukusi bērnam un tādēļ jāsamaksā vairāki simti eiro, lai palīdzētu viņai izkļūt no situācijas. Sieviete nav prasīto summu samaksājusi.

Līdzīgs gadījums noticis ap pulksten 18.30 Ziedu ielā kāda sirmgalve uz mājas tālruni saņēmusi kādas sievietes zvanu, arī šoreiz krievu valodā tika stāstīts, ka meita ir iekļuvusi avārijā un ir jāmaksā nauda, lai palīdzētu. Bet ap pulksten 19 Ģenerāļa Baloža ielā vēl kādai sievietei piezvanīja nepazīstama sieviete ar nolūku izkrāpt naudu.

Pēc dažām minūtēm kādā dzīvoklī Klaipēdas ielā sieviete cienījamos gados saņēma telefona zvanu, kurā sveša sieviete stādījās priekšā kā meita un apgalvoja, ka ir sasitusi kādai meitenei galvu un ir nepieciešama nauda, lai cietusī varētu ārstēties.

Telefonkrāpnieki Liepājā un citās Latvijas pilsētās uzdarbojušies jau iepriekš, šā gada oktobrī VP KRP darbinieki nedēļas laikā aizturēja četrus šādus krāpniekus. Dažos gadījumos uzreiz tika atgūta arī izkrāptā nauda un atdota cietušajai personai.

Policija atgādina, ka, saņemot šādu zvanu, nekādā gadījuma nevajag ticēt stāstītajam, bet gan nekavējoties sazināties ar policiju: vērsties Valsts policijā personīgi vai zvanīt uz tālruņa numuriem 63404602, 110, vai rakstīt anonimi@kurzeme.vp.gov.lv