Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Konstatēto pārkāpumu dēļ aptur būvatļauju «Maxima» jaunbūvei Dammes ielā

Topošajai veikala «Maxima» ēkai Rīgā, Dammes ielā, konstatēto pārkāpumu dēļ ir apturēta būvatļauja, mikroblogošanas vietnē «Twitter» raksta Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Jau ziņots, ka pēc Zolitūdes traģēdijas, kurā, iebrūkot veikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, Rīgas mērs uzdevis pārbaudīt visus «Maxima» veikalus Rīgā.

Kā sarunā Latvijas Radio sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, Dammes ielas objektā tika konstatēta virkne neatbilstību.

Viņš pastāstīja, ka tika konstatētas atkāpes no ārējā veidola, neatbilst vitrīnu dalījums, kas ir definējams kā patvaļīga būvniecība.

Vienlaicīgi šīs ēkas novietojums zemes gabalā arī neatbilst projektam, atbilstoši ģeodēziskajiem izpildmērījumiem arī labiekārtojuma novietne neatbilst projektam, sacīja Vircavs.

«Tā kā ir konstatēta patvaļīga būvniecība, mēs lemsim par materiāla nosūtīšanu uz Administratīvo pārkāpumu komisiju, kur lems par attiecīga soda piemērošanu,» viņš sacīja.

Vircavs Latvijas Radio atklāja, ka Dammes ielas projektā konstatētas neatbilstības būvniecības dokumentācijā, būvdarbu žurnālā nav aizpildītas visas sadaļas un nav reģistrēti bultskrūvju montāžas savienojumu kvalitātes kontroles rezultāti, proti, vai skrūves ir pareizi pievilktas - tas nav fiksēts dokumentācijā un nav parakstu no būvniecības dalībniekiem.

Tikmēr kā norāda uzņēmuma «Selva būve» pārstāve Līva Dumpe, būvkompānija šobrīd nav saņēmusi oficiālu informāciju no Rīgas pilsētas būvvaldes par būvatļaujas pagaidu apturēšanu un konkrēti kādas nepilnības konstatētas būvobjektā.

Dumpe norāda: «Tiklīdz uzņēmums saņems oficiālu dokumentu no Rīgas pilsētas būvvaldes, tas varēs sniegt detalizētāku informāciju par izskanējušo ziņu.»