Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iesniegs pirmo Zolitūdes traģēdijā cietušo prasību par 100 miljonu latu piedziņu

Zvērināti advokāti Aldis Gobzems un Aldis Alliks ceturtdien iesniegs tiesā pret četriem galvenajiem atbildētājiem pirmo no «Maxima» traģēdijā cietušo prasībām par 100 miljonu latu piedziņu, informē Gobzems.

Viņš paziņojumā presei norāda: «Vakardienas notikumi valstī sabiedrības uzmanības fokusu no «Maxima» traģēdijas patieso vainīgo atzīšanas pavērsuši politisko peripetiju virzienā. Lai nenovērstu sabiedrības un tiesībsargājošo institūciju uzmanību no būtiskā, šodien iesniegsim tiesā pret četriem galvenajiem atbildētājiem pirmo no «Maxima» traģēdijā cietušo prasībām par 100 miljonu latu piedziņu.»

Gobzems norāda: «Uzskatām, ka ir nepieciešama ātra un operatīva cietušo tiesiskā aizsardzība. Uzskatām, ka valsts institūciju vilcināšanās, noskaidrojot lietas apstākļus, veicina atbildīgo uzņēmumu kļūšanu par «tukšām čaulām». Aicinām valsts institūcijas mūsu pieteiktajā tiesas procesā aktīvi veicināt atbildētāju mantas apķīlāšanu.»

Gobzems paziņojumā presei pauž cerību, ka šādas prasības pieteikums būs cita starpā spēcīgs grūdiens daudz ātrāk un atbildīgāk rīkoties Rīgas domes amatpersonām.

Viņš skaidro: «Ja prasība pret Rīgas domi tiks noraidīta, celsim prasības pret tās amatpersonām personīgi. Ja prasība pret uzņēmumiem tiks noraidīta, celsim prasības pret to īpašniekiem un patiesā labuma guvējiem. Ja tiks noraidītas prasības pret, mūsuprāt, atbildīgajām juridiskajām un fiziskajām personām, celsim prasību pret Latvijas valsti, kā arī aicināsim Latvijas valsti celt prasību pret Lietuvas valsti un citām ar, mūsuprāt, atbildīgajām personām saistītajām jurisdikcijām. Ja atbildīgās amatpersonas nekavējoties sabiedrības interešu vārdā neveiks visas nepieciešamās darbības, lai nekavējoties tiktu aizturēti iespējamie vainīgie, tostarp juridisko personu īpašnieki un patiesā labuma guvēji, veiksim visas nepieciešamās darbības, lai šīs amatpersonas, kas šādu bezdarbību ir pieļāvušas, tiktu sauktas pie likumā noteiktās atbildības par būtiska kaitējuma nodarīšanu Latvijas valstij.»