Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LOK svarcelšanas saimes problēmas piedāvā risināt ar trīspusēju vienošanos

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nākusi klajā ar jaunas trīspusējas vienošanās projektu, ar kuras palīdzību cer veicināt dialogu starp konfrontējošajām Latvijas Svarcelšanas klubu apvienību (LSKA) un Latvijas Svarcelšanas federāciju (LSF).

Svarcelšanā Latvijā jau ilgstoši iesakņojušies konflikti, kas nelabvēlīgi ietekmē sporta veida attīstību, un strīdnieku domstarpības pat apdraudējušas spēcīgāko svarcēlāju iespējas sagatavoties un startēt pasaules, Eiropas čempionātos, kā arī pagājušā gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Tādēļ pēc vienošanās ar Starptautisko Svarcelšanas federāciju (IWF) sacensību rīkotāji pašlaik akceptē tikai LOK parakstītus Latvijas svarcēlāju pieteikumus.

Šīgada septembrī LOK izpildkomitejas sēdē tika pieņemts lēmums aicināt Latvijas svarcelšanas sabiedrību uz konstruktīvu dialogu, rīkojot ārkārtas sapulci, lai lemtu par sporta veida attīstību, vienotu pārvaldes struktūru sporta veida koordinācijai un vadīšanai Latvijā, kā arī LSKA valdes pirmstermiņa vēlēšanām.

Sasauktās diskusijas gaitā, kurā LSKA gan nepiedalījās, izcilais svarcēlājs Viktors Ščerbatihs, kurš pašlaik ir starptautiski neatzītās LSF prezidents, pauda plaši atbalstītu nostāju, ka vēlas redzēt visas oficiāli atzītās LSKA vadības nomaiņu. LSKA piekrita valdes pirmstermiņa vēlēšanām, tomēr tajās tika pārvēlēta iepriekšējā organizācijas vadība ar Aivaru Ritenieku priekšgalā.

Kā aģentūru LETA informēja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters, LOK izpildkomitejas otrdienas sēdē kārtējo reizi tika meklēti risinājumi, lai saliedētu sašķēlušos Latvijas svarcelšanas sabiedrību. LOK izpildkomiteja nolēma atjaunot sankciju piemērošanas lietas «Par biedrības «Latvijas Svarcelšanas klubu apvienība» un tās amatpersonu rīcību» izskatīšanu, kas iepriekš tika apturēta. Izpildkomitejas locekļi pieņēma lēmumu nosūtīt LSKA un LSF trīspusēju vienošanās projektu, kur trešā puse ir LOK.

Šādu vienošanās projektu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), un tas regulētu un veicinātu pušu sadarbību un kompromisa meklēšanu. Atbilde attiecībā uz piekrišanu to parakstīt LSKA un LSF ir jāsniedz līdz 9.decembrim.

Vienošanās projekts paredz abām organizācijām uzņemties pienākumus un ievērot noteikumus, kas veicinātu problēmas atrisināšanu, konflikta mazināšanu un svarcelšanu attīstītu kā sporta veidu valstī.

Ja noteiktajā termiņā LSKA un/vai LSF nesniedz vai sniedz negatīvu atbildi par vienošanās parakstīšanu, jautājums tiks nodots izskatīšanai nākamajā Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē. Tajā atbilstoši IWF prezidenta Tamaša Ajana ierosinājumam būs jāizskata jautājums par svarcelšanas sportu atbildīgās Latvijas valsts amatpersonas iecelšanu, kuras uzdevums būs veikt pasākumus situācijas stabilizēšanai un atrisināšanai valstiskā līmenī.

Kā ziņots, LSKA darba principus iepriekš pētījusi arī IZM, kas nav konstatējusi tādus juridiskus pārkāpumus, lai atņemtu LSKA tās pilnvaras kā vienīgai par svarcelšanas sportu atbildošajai organizācijai valstī. Šeit jāizceļ, ka IZM vērtē tikai federācijas juridisko darbību atbilstību likumam. Citas federācijas darbības, kuru vidū ir ētiskie principi un kalpošana par labu sporta veida interesēm, vērtē LOK, kuras izpildkomiteja ir tiesīga ierosināt attiecīgas federācijas pilnvaru apturēšanu. Ja kompromiss netiks panākts un LOK izpildkomiteja tālāk lems, ka LSKA darbība ir jākoriģē, par pilnvaru apturēšanu būs jāiestājas arī IWF.

LSKA un LSF kopā apvieno ap 350 sportistus visā Latvijā. Lielākais sportistu un biedru īpatsvars pieder LSKA, tomēr abu organizāciju pārvaldē esošie klubi un sporta skolas mēdz pārklāties.