Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bankas desmit mēnešos nopelnījušas 170 miljonus latu

Latvijā komercbankas šā gada desmit mēnešos nopelnījušas 170 miljonus latu, kas ir par 21% vairāk nekā pērns tādā pašā periodā, portāls „Apollo” uzzināja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Līdz oktobra beigām ar peļņu darbojās 16 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 97,2%).

Banku sektora likviditāte un kapitalizācijas līmenis saglabājās augstā līmenī. Banku sektora likviditātes rādītājs kopš septembra beigām nav izmainījies un arī oktobra beigās bija 64,7% , savukārt kapitāla pietiekamības rādītājs bija 19% , bet 1.līmeņa kapitāla rādītājs – 17,2% (septembra beigās attiecīgi 18,8% un 17%).

Banku sektora kopējais kredītportfelis mēneša laikā samazinājās par 0,7%, tais skaitā rezidentu mājsaimniecību kredītportfeļa atlikums saruka par 0,8%, rezidentu nefinanšu uzņēmumu - par 0,5%, nerezidentu - par 0,3%.

Oktobrī no jauna izsniegti kredīti 166,9 miljonu latu apmērā, tai skaitā 51,3 miljoni latu - rezidentu nefinanšu uzņēmumiem, 22,6 miljoni latu - Latvijas finanšu un apdrošināšanas nozarei, 21,1 miljons latu - rezidentu mājsaimniecībām, 69,4 miljoni latu - nerezidentiem.

Ilgāk par 90 dienām kavēto kredītu apmērs turpināja samazināties un oktobra beigās to īpatsvars kredītportfelī bija 9,4%, tostarp rezidentu mājsaimniecībām – 13,1%, rezidentu nefinanšu uzņēmumiem – 7,9%, nerezidentiem - 6%. Arī kopējais kavēto kredītu īpatsvars banku sektora kredītportfelī samazinājās no 17% septembra beigās līdz 16% oktobra beigās.