Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RTU paziņo, ka lauž līgumu ar uzņēmumu «Re&Re»

Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) vadība nolēmusi izbeigt sadarbības līgumu ar uzņēmumu «Re&Re», lai kliedētu bažas par Zolitūdes traģēdijas apstākļu izmeklēšanas gaitu, portālu «Apollo» informēja universitātē.

Lai arī sadarbības līgums ar «Re&Re» noslēgts tikai par prakses vietu nodrošināšanu RTU studentiem, un traģēdijas izmeklēšanā iesaistītie RTU eksperti strādā pilnībā autonomi no universitātes, RTU ar šo soli vēlas kliedēt sabiedrības bažas, ka izmeklēšana varētu nenotikt gana ātri un objektīvi, uzsver RTU.

«Sabiedrībā sāka rasties bažas par iespējamu interešu konfliktu saistībā ar sadarbības līgumu, tāpēc RTU Dekānu padomē tika pieņemts lēmums līgumu izbeigt, kliedējot jebkādas šaubas par izmeklēšanas gaitu. Ikviens no mums ir ieinteresēts maksimāli ātri un precīzi noskaidrot traģēdijas patiesos iemeslus,» skaidro RTU rektors Leonīds Ribickis.

Pirms konkrētu RTU ekspertu piesaistes izmeklēšanā atbildīgās instances rūpīgi pārbaudīja gan personu individuālo atbilstību, gan to, vai universitātei kopumā nav interešu konflikta. Izmeklētāji atzina RTU par pilnībā piemērotu.

Līgumu lauzt RTU nolēmusi brīvprātīgi – lai izslēgtu jebkādas šaubas par ekspertu slēdzienu. Līdzīgi sadarbības līgumi RTU ir noslēgti ar visiem lielākajiem uzņēmumiem gan būvniecībā, gan citās universitātes piedāvāto studiju nozarēs. Izmeklēšanā piesaistītie eksperti darbojas kā individuāli speciālisti un ar sadarbības līgumu nav saistīti.