Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Arčers» būvlaukumā, krītot no augstuma, traumas gūst pieci cilvēki

Ceturtdien ap pusdienlaiku, krītot no augstuma, būvlaukumā Rīgā smagas traumas guvuši pieci vīrieši, aģentūrai BNS pavēstīja Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Viņa pastāstīja, ka cietušie ir vecumā no 21 līdz 58 gadiem. Četriem stāvoklis ir smags, jo viņi guvuši politraumas, savukārt viens celtnieks krītot salauzis rokas.

Visi cietušie stabilā stāvoklī nogādāti slimnīcā.

Negadījums noticis būvuzņēmuma «Arčers» būvlaukumā Vaiņodes ielā 1, kurā tiek būvēta Latvijas mežu apsaimniekotāja «Latvijas valsts meži» biroja ēka, aģentūrai BNS apstiprināja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane France.

Viņa pastāstīja, ka negadījums ir noticis veicot ēkas otrā stāva betonēšanas darbus, kad noslīdējis veidnis, kurā lej betonu.

«Par cietušo smaguma pakāpēm pagaidām precīzas informācijas nav, taču, cik mums zināms, cietušo dzīvības nav apdraudētas,» sacīja France un piebilda, ka cietušie nav «Arčers» darbinieki, bet gan apakšuzņēmēji, kas piesaistīti būvdarbiem.

Būvkompānijas «Arčers» atbildīgais darbu vadītājs Andris Vorons aģentūrai BNS norādīja, ka šajā situācijā nav pamata runāt par ēkas konstrukciju sabrukšanu, bet gan ir noslīdējusi veidņu palīgsistēma. «Viens no iespējamajiem iemesliem veidņu palīgsistēmas noslīdēšanai varētu būt stipra vēja brāzma, taču tas ir tikai viens no pieņēmumiem,» sacīja Vorons un atzīmēja, ka uzņēmumam pašlaik nav īsti skaidrs, kāpēc veidņu palīgsistēma ir noslīdējusi.

Vorons arī atzīmēja, ka negadījumā ir cietuši būvkompānijas «Abora» darbinieki, kas ir uzticams «Arčers» sadarbības partneris. Tāpat viņš pastāstīja, ka negadījums notika aptuveni plkst. 12.15.

Ar «Abora» pārstāvjiem aģentūrai BNS pagaidām nav izdevies sazināties.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijā, kopš traģēdijas Rīgā, Zolitūdē, kur, iespējams nekvalitatīvi uzbūvēta veikala ēkas dēļ sabruka lielveikala «Maxima» jumts, nogalinot 54 cilvēkus, ir aktualizējies jautājums par celtniecības darbu kvalitāti.