Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānija no 2015.gada varētu ieviest vienkāršas cigarešu paciņas

Lielbritānija vienkāršas, standartizētas cigarešu paciņas varētu ieviest no 2015.gada, tādējādi cenšoties apturēt jauniešu pievēršanos smēķēšanai, ceturtdien paziņoja valdība.

Lielbritānijas veselības ministra vietniece Džeina Elisone norādīja, ka līdz martam tiks veikts neatkarīgs pārskats par vienkāršu cigarešu paciņu lietošanas efektivitāti.

Premjerministra Deivida Kemerona vadītā valdība jūlijā atlika plānus likt tabakas kompānijām valstī pārdot cigaretes vienkāršās, standartizētās paciņās, izvēloties nogaidīt, lai novērtētu līdzīga lēmuma rezultātus Austrālijā.

Informācija liecina, ka Lielbritānijas valdība paudusi bažas, ka vienkāršu cigarešu paciņu ieviešana varētu negatīvi ietekmēt darba vietas tabakas nozarē.

Taču ceturtdien publiskotais paziņojums nozīmē, ka Lielbritānija no šīs ieceres nav atteikusies pavisam.

"Mums jādara viss iespējamais, lai, pirmkārt, apturētu jauniešu pievēršanos smēķēšanai, ja mēs vēlamies samazināt smēķējošo skaitu," norāda Elisone. "Es uzskatu, ka šis ir pareizais brīdis, lai veiktu neatkarīgu pārskatu par to, kādu ietekmi uz sabiedrības veselību radītu standartizētu paciņu ieviešana. Jo sevišķi es vēlos zināt par gaidāmo ietekmi uz jauniešiem."

Kā ziņots, Austrālija pērn kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas ieviesa vienkāršu cigarešu paciņu izmantošanu, no 1.decembra nosakot, ka tām jābūt olīvzaļā krāsā un uz tām jāizvieto grafiski brīdinājumi par smēķēšanas kaitīgumu, piemēram, melnas, slimas smaganas, aklas acis un bērni slimnīcā.

Tikmēr tabakas kompānijas iebilst pret šādu rīcību, uzsverot, ka vienkāršas paciņas var viegli nokopēt nelikumīgie ražotāji, tādējādi palielinot kontrabandu.