Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents izsaka nožēlu par Jasinska «vārdu spēlēm»

Valsts prezidents Andris Bērziņš, komentējot «Maxima Latvija» valdes locekļa Gintara Jasinska izteikumus ceturtdienas preses konferencē, norāda, ka viņa vārdu spēles nespēj palīdzēt ne Zolitūdes traģēdijā bojā gājušajiem, ne viņu tuviniekiem.

Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā portālam «Apollo», lūdzot Bērziņa komentāru par Jasinska izteikumiem, pavēstīja, ka diemžēl lielveikalu tīkla vadītāja vārdu spēles par atbildību un vainu nekādā veidā nevar palīdzēt ne 54 bojā gājušajiem, ne viņu ģimenēm. Jo īpaši sēru un bēru nedēļā.

Bērziņš atgādina, ka valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (V) vakar atkāpās, uzņemoties politisku atbildību. Jautājums par juridisku atbildību, ko būs jāuzņemas traģēdijas izraisīšanā apsūdzētajiem vēl ir atklāts, bet Valsts prezidents pauž pārliecību, ka tas tiks izlemts iespējami drīzākā laikā.

Prezidenta preses dienests gan nesniedz Bērziņa atbildi uz jautājumu, vai pats prezidents būtu gatavs turpmāk iepirkties uzņēmuma «Maxima Latvija» veikalos.

Jau ziņots, ka ceturtdienas preses konferencē Jasinskis noraidīja pārmetumus viņa uzņēmumam un izteicās, ka atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi.

«Es varu cilvēkiem skatīties acīs. Mēs zinām, ka mūsu darbinieki darbojās tieši tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas,» sacīja Jasinsks. Viņš arī aicināja visus nemeklēt vainīgos pirms sprieduma un paļauties uz Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbu un objektivitāti.