Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Selva būve» par konstatēto «Maxima» jaunbūvē: atkāpes neietekmē būves drošību

Būvkompānija «Selva būve» apstiprina, ka Rīgas pilsētas būvvalde uz laiku apturējusi būvatļauju veikala «Maxima» jaunbūvē Dammes ielā, taču norāda, ka konstatētās atkāpes nekādā veidā neietekmē būves drošību.

Uzņēmuma pārstāve Līva Dumpe skaidro, ka saskaņā ar Rīgas pilsētas būvinspektora ierakstu objektā konstatētas atkāpes no akceptētā būvprojekta, kas skar fasādes stiklojumu, ēkas novietojumu un labiekārtojumu, kā arī ūdensvada izbūvi. Visas šīs atkāpes nekādā veidā neietekmē būves drošību, norāda Dumpe.

Viņa skaidro, ka visas konstatētās izmaiņas veiktas autoruzraudzības kārtībā, kas nozīmē, ka pasūtītājs un autoruzraugs ir iesnieguši būvniekam izpildei izmaiņu rasējumus, pēc kuriem tika veikti būvniecības darbi.

Komentējot konstatētās atkāpes no ārējā veidola, Dumpe norāda: «Stikla fasādes rāmju dalījums ir mainīts autoruzraudzības kārtībā, darbi izpildīti saskaņā ar Pasūtītāja iesniegtu izmaiņu rasējumu. Pasūtītāja kompetencē ir saskaņot izmaiņas projektā normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.»

Savukārt par to, kas skar būvvaldes konstatēto saistībā ar ēkas novietojumu zemesgabalā, kas neatbilst projektam atbilstoši ģeodēziskiem mērījumiem, «Selva būve» saka: «Arhitekts saskaņotā projekta ģenerālajā plānā ir kļūdaini uzrādījis ēkas novietojumu, pārrakstot ciparus aiz komata (5.05 vietā 5.50), kaut gan asu plāns un citi rasējumi pēc kuriem ēka ir novietota dabā, ir korekti. Pasūtītāja kompetencē ir saskaņot izmaiņas un labojumus projektā normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.»

Jau vēstīts, ka topošajai veikala «Maxima» ēkai Rīgā, Dammes ielā, konstatēto pārkāpumu dēļ ir apturēta būvatļauja.

Kā sarunā Latvijas Radio sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, Dammes ielas objektā tika konstatēta virkne neatbilstību.

Viņš pastāstīja, ka tika konstatētas atkāpes no ārējā veidola, neatbilst vitrīnu dalījums, kas ir definējams kā patvaļīga būvniecība.

Vienlaicīgi šīs ēkas novietojums zemes gabalā arī neatbilst projektam, atbilstoši ģeodēziskajiem izpildmērījumiem arī labiekārtojuma novietne neatbilst projektam, sacīja Vircavs.

«Tā kā ir konstatēta patvaļīga būvniecība, mēs lemsim par materiāla nosūtīšanu uz Administratīvo pārkāpumu komisiju, kur lems par attiecīga soda piemērošanu,» viņš sacīja.