Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēlerte: Ģeogrāfs nevar vadīt Rīgas būvvaldi

Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte (V) nosūtījusi vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar lūgumu atcelt Rīgas domes lēmumu, ar kuru par Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju ticis iecelts Inguss Vircavs. Vēstule ar lūgumu izvērtēt Vircava atbilstību amatam tika nosūtīta arī Ģenerālprokuroram.

«Rīgas pilsētas būvvaldi vada cilvēks ar ģeogrāfa izglītību, tātad bez nepieciešamās kompetences. Iespējams, tāpēc Rīgas būvvalde nespēj pienācīgi kontrolēt būvniecības procesus un pieļāva to, ka uz «Maxima» veikala jumta notiek būvniecība laikā, kad veikalā ir cilvēki,» vēstulē raksta Ēlerte.

Būvniecības likuma 7.pants nosaka, ka «Būvniecību vietējās pašvaldības administratīvajā teritorijā pārzina būvvaldes amatpersonas, kurām ir augstākā izglītība būvniecībā».

Ņemot vērā to, ka Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam Vircavam nav Būvniecības likumā noteiktās augstākās izglītības būvniecības jomā, ieceļot viņu amatā, nav izpildītas likuma prasības. Rīgas pilsētas būvvalde ir Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam pakļauta pašvaldības iestāde, kuras uzdevums ir pārzināt un kontrolēt būvniecību Rīgā.

26.novembra Rīgas domes sēdē «Vienotības» deputāti jau pieprasīja atbrīvot no amata Rīgas būvvaldes vadītāju.