Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Francija sākusi karavīru izvietošanu Centrālāfrikas Republikā

Gatavojoties militārai intervencei, lai atjaunotu kārtību vardarbības pārņemtajā Centrālāfrikas Republikā (CĀR), Francijas armija ceturtdien sākusi tur nogādāt karavīrus un ekipējumu, pavēstīja informācijas avots CĀR galvaspilsētas Bangi lidostā.

«Francijas militārā lidmašīna pēdējo dažu stundu laikā veikusi vairākus lidojumus, pārsvarā no Gabonas, atvedot krājumus,» apliecināja ziņu aģentūras AFP sarunbiedrs, kurš vēlējās palikt anonīms.

«Daudzas patruļu mašīnas un armijas transports, ieskaitot viegli bruņotas automašīnas, ieradušās no Kamerūnas pa autoceļiem un devušās tieši uz Mpoko armijas bāzi,» kur atrodas Āfrikas militārās misijas CĀR štābs, apliecināja avots CĀR armijā.

«Patlaban jau tiek veiktas plašas kopīgas sauszemes izlūkošanas misijas, kuras īsteno [Francijas Ārzemju] leģiona karavīri un jau tagad Bangi izvietotās 410 [Francijas] vīru lielās komandas karavīri,» sacīja avots.

CĀR pārņēma haoss, pēc tam kad nemiernieku koalīcija «Seleka» («Alianse») 24.martā bija gāzusi prezidentu Fransuā Bozizē.

Nemiernieki sagatavoja ceļu tam, ka valstī, kur vairums iedzīvotāju ir kristieši, pirmo reizi prezidenta amatā nokļūst musulmanis - Mišels Džotodija, viens no nemiernieku līderiem.

Viņu par prezidentu, kaut arī negribīgi, atzinuši arī citi Āfrikas līderi apmaiņā pret solījumu, ka valstī notiks atgriešanās pie demokrātijas.

Džotodija oficiāli izformējis grupējumu «Seleka», bet tā biedri - pārsvarā musulmaņu karotāji - sāka izlaupīt un dedzināt ciematus, kā arī slepkavot iedzīvotājus, kuri nebija aizbēguši.

Reaģējot uz šiem notikumiem, kristieši izveidoja savas zemessardzes vienības, kas sāka uzbrukt musulmaņiem.

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns otrdien paziņoja, ka Francija izvietos CĀR aptuveni 1000 karavīru uz sešiem mēnešiem, lai atbalstītu Āfrikas miera uzturētājus.

CĀR pārņem arvien plašāka vardarbība. Notikušas bezprecedenta sadursmes reliģisko kopienu starpā, un starptautiskā sabiedrība paudusi bažas par reliģiska slaktiņa draudiem.

Francija, kas līdzīgi kā ASV un ANO raizējas par genocīda iespējamību šajā Āfrikas valstī, ir paudusi ANO Drošības padomei bažas par CĀR valdošo «pilnīgo likuma un varas sabrukumu» un starpkopienu spriedzi.