Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jasinsks pēc skandalozajiem izteikumiem atlaists no amata

«Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks pēc izteikumiem preses konferencē ceturtdien Latvijā atlaists no amata, liecina Lietuvas mediju sniegtā informācija, atsaucoties uz «Maxima Group» izplatīto informāciju. 

«Šis lēmums pieņemts nepieļaujamo  Gintara Jasinska izteikumu dēļ šajā Latvijas tautai sāpīgajā un smagajā laikā,» norādīja «Maxima Group» ģenerāldirektors Mindaugs Bogdanavičius.  

Iepriekš Jasinsks izteicās, ka viņa vārdi izraisījuši skandālu, jo Latvijas žurnālisti viņu nepareizi sapratuši - viņš gribējis sacīt, ka kompānijas darbinieki jūt morālu atbildību par notikušo, bet nejūtas šīs nelaimes tiešie vaininieki, vēstī LETA.

Plašāku informāciju uzņēmuma pārstāvji sola sniegt tuvākajās dienās. 

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ziņo, ka Lietuvas kolēģis viņam pauda dziļu nožēlu un nosodījumu par notikušo.

Tāpat ministrs izteica pateicību sabiedrībai par spiedienu.

Kā zināms, saistībā ar Jasinska izteikumiem Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs izsauca Lietuvas vēstnieku, kurš pauda nožēlu par šiem izteikumiem un solīja Latvijas sašutumu darīt zināmu tālāk, lai nepieļautu situācijas nevajadzīgu tālāku saasināšanos.

Valsts sekretārs aicināja Lietuvas valdību aktīvi rūpēties par lietuviešu uzņēmumu reputāciju un iesaistīties, lai izskanējušie apgalvojumi tiktu atsaukti. 

Reaģējot uz izteikumiem, sociālajos tīklos aktivizējās arī iedzīvotāji, kuri sāka gatavot vēstuli Lietuvas prezidentie Daļai Gribauskaitei. 

«Veikalu ķēdes «Maxima» pārstāvju un vadības reakcija pēc Zolitūdes negadījuma bijusi, ne tikai apkaunojoša, bet arī atbaidoša,» rakstīts vēstulē. «Viņu darbinieki ir aizgājuši bojā, bet viņi savus veikalus nav slēguši kaut uz vienu dienu. Mediji regulāri ziņo par verdziskajiem darba apstākļiem «Maxima» veikalos, kas varētu būt par pamatu tam, ka darbinieki baidījušies pamest savas darba vietas pēc trauksmes signāla.»

«Arī «Maxima» apsardzes uzņēmuma darbinieki neevakuēja cilvēkus, jo paļāvās uz uzņēmuma drošības instrukciju, kas laupīja daudzas dzīvības. Latvijas policijai vēl jāizlemj, vai šāda rīcība ir krimināli sodāma. Manās acīs tā ir,» raksta vēstules autori.

«Neraugoties uz to, «Maxima Latvija» vadītājs šodien paziņoja, ka tikai vainīgajiem jāatkāpjas,» atgādina autori.

«Latvijas iedzīvotājiem tagad jājūt, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka dažu bezatbildīgu Lietuvas pilsoņu rīcība kaitē mūsu starpvalstu attiecībām,» teikts vēstules nobeigumā.

Jau ziņots, ka ceturtdienas preses konferencē Jasinskis noraidīja pārmetumus viņa uzņēmumam un izteicās, ka atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi. «Es varu cilvēkiem skatīties acīs. Mēs zinām, ka mūsu darbinieki darbojās tieši tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas,» sacīja Jasinsks. Viņš arī aicināja visus nemeklēt vainīgos pirms sprieduma un paļauties uz Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbu un objektivitāti.