Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīķi-Freibergu pārsteidz premjera lēmums un šokē Jasinska izteikumi

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura šobrīd atrodas ārpus Latvijas, paudusi pārsteigumu par premjera Valda Dombrovska paziņojumu par atkāpšanos no amata.

Freiberga telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» sacīja: «Es biju ļoti pārsteigta, jo īstenībā par šāda veida notikumiem privātfirmas ēkā politisko atbildību jau nenes ne premjers, ne kāds cits, izņemot varbūt pilsētas pašvaldības autoritātes, kas saistības ar būvdarbiem un būvatļaujām un arhitektiem un būvniekiem.»

Viņa norādīja - cik noprotams no tām skopajām ziņām, kas šobrīd ir pieejamas, premjers uzņēmies savā ziņā morālo atbildību par to, ka valstī ir tāda situācija, ka šādas katastrofas ir iespējamas. «Tas, manuprāt, ir ļoti smags lēmums, bet, protams, situācija ir ļoti smaga un šobrīd ir nepieciešams pilnīgs Saeimas atbalsts izpildvarai, lai varētu spert tālākos soļus.»

Vaicāta, vai premjeram bija jāapkāpjas, Vīķe-Freiberga sacīja: «Es tiešām neredzu tam loģisku iemeslu.»

Viņa uzskata, ka premjeram jāatkāpjas, ja ir noticis kas tāds, kas saistās ar izpildvaras atbildības ķēdi, bet šoreiz ir runa par to, kas notika privātfirmas privātās telpās, kur pirmā un galvenā atbildība jāuzņemas privātfirmai un tās tiešajai vadībai.

Eksprezidente pauda, ka viņu šokēja «Maxima Latvija» nu jau bijušā vadītāja Gintara Jasinska izteikumi, ar kuriem šķietami viņš absolūti atteicās no atbildības, izliekoties, ka nekas īpašs nebūtu noticis.