Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdes traģēdija satricina pat visvairāk pieredzējušos glābējus

Pirms nedēļas notikusī nelaime Zolitūdē satricinājusi pat to glābējus, kas savā dzīvē redzējuši daudzas traģēdijas. Šī ir pirmā reize dienesta vēsturē, kad glābēji neatsakās no psihologa palīdzības, sarunā Latvijas Televīzijā (LTV) neslēpj Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere.

«Pirmo reizi dienesta vēsturē ir tā, ka šie puiši piekrīt. Vienmēr ir bijis tā, ka «mēs nekad un neko, un priekš kam, mēs taču esam stipri». Tā sapratne ir, ka neviens neuzskata, ka viņi tagad jūk prātā, bet vienkārši, lai pašiem būtu vieglāk, lai apkārtējiem, jo, protams, tas viss tiek nests mājās,» LTV sacīja Vetere.

Daudzi glābēji stāstījuši, ka tiem sapņos rādās nelaimes laikā pārdzīvotais, taču glābēju emocijas kopumā ir ļoti dažādas.

«Tie, kuri ir guvuši pat ievainojumus, viņiem ir vainas sajūta par kaut ko. Kaut gan, nu, tiešām, cik ir runāts ar cilvēkiem, ar pašu bojāgājušo piederīgajiem, viņi šos puišus apbrīno un nevienu nevaino. Bet, nu, katrā brīdī vienmēr mums ir bijis līdzās cilvēks, kad liekas – varēja būt savādāk, es tur varēju pavilkt nost, es tur varēju paglābt,» teic Vetere.

Glābēji ar psihologiem tiekas grupās, bet tikšanās laikā speciālisti izlemj, vai ir vajadzība ar kādu no vīriem izrunāties arī individuāli.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.