Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjeram bija jāpanāk citu amatpersonu atkāpšanos

Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) nebija pašam jāpamet amats, bet gan jāpanāk, lai savus amatus pamet citas amatpersonas, uzskata Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» piektdienas rītā Krīgers izteicās, ka premjera solis, pieņemot lēmumu par demisiju, nebija pareizs. «Dienā pēc traģēdijas premjeram bija jāaicina pie sevis citas amatpersonas, un jāpanāk, ka tās atkāpjas no amata,» teica Krīgers, gan neprecizējot, par kurām amatpersonām šajā gadījumā ir runa.

«Premjers nav galvenā atbildīgā amatpersona. Pazīstot politisko vidi, domāju, ka notiek kārtējās politiskās kombinācijas, lai spodrinātu mundieri pirms vēlēšanām. Traģēdija Zolitūdē ir tikai pakārtots jautājums,» teica Krīgers, gan atvainojoties par šādu savu viedokli.

Savukārt, runājot par uzņēmuma «Maxima», Krīgers neslēpa, ka šī veikalu tīkla sistēma ir raksturīga ar to, ka darbinieki nelabprāt stāsta, bet vēl jo vairāk nelabprāt ziņo par pārkāpumiem veikalā.

«Ir vēstījumi, ka ir pārkāpumi, bet mēs bieži pat nezinām, kurā veikalā,» teica viņš.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.