Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ģenerālprokurors: Ķengas un baumas par traģēdiju – tas ir dramatiski

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers piektdienas rītā skaidroja, kāpēc izmeklēšana nepiesaista ārvalstu speciālistus Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā, kā arī skarbi izteicās par baumām un ķengām, kas tiek uzturētas saistībā ar notikušo nelaimi.

Ģenerālprokurors sarunā telekanālā LNT izteicās, ka visi dokumenti ir latviešu valodā, tāpēc lietas izmeklēšana notiks ātrāk, ja nebūs vajadzība tos tulkot ārvalstu speciālistiem.

«Kamdēļ mēs uzskatām, ka ekspertīzes jāveic speciālistiem no Latvijas? Dokumenti ir latviešu valodā. [Ja piesaistām ārvalstu ekspertus] viss būtu jātulko svešvalodā, būtu jāiztulko visa normatīvā bāze saistībā ar būvniecību. Tad būtu jāuztraucas, vai tulkojot kaut kas nepazudīs. Ja kādam ir informācija, ka konkrētiem ekspertiem, par kuriem rodas šaubas vai ir kāda informācija, kas tiem liedz veikt darbus, tad ir jāinformē prokuratūra vai policija. Ārvalstu eksperti piesaistāmi par konsultantiem. Mēs neesam pret ārvalstu ekspertiem, taču šādā gadījumā izmeklēšana ievilksies uz neprognozējamu laiku,» skaidroja Kalnmeiers.

Prokurors vēlreiz nomierina sabiedrību, runājot par baumām, ka pēc traģēdijas steigšus viltoti dokumenti, lai izvairītos no atbildības par nelaimi. Viņš uzsver, ka dokumentu viltošana būtu bezjēdzīga rīcība.

«Pašreiz nevaru izteikt apgalvojumus, ka kaut kas slēpts vai viltots. Tie ir nepamatoti apgalvojumi, tā būtu bezjēdzīga rīcība. Tas pat atvieglotu izmeklētāju darbu, ja atklātos kādas nesakritības dokumentos,» teica viņš.

Kalnmeiers pauda pārliecību, ka aizdomās turamie šajā lietā būs, taču viņš uzsvēra, ka izmeklētāji nevar darboties pēc principa - visus apcietināt un ielikt cietumā, bet pēc nevainīgos atbrīvojam.

Viņš arī noliedza, ka sājā lietā iesaistītos izmeklētājus vajadzētu apsargāt. «Katram izmeklētājam jābūt objektīvam. Savukārt šis sabiedrības un politiskais spiediens jāuzņemas mums - vadītājiem,» pauda viņš.

Runājot par baumām, kas izskan saistībā ar traģēdiju, Kalmeiers bija skarbs, uzsverot, ka «tas ir dramatiski, kāda ir mūsu kultūra, ziņojot par nelaimi». «Ķengāšanās un baumas. Mums tas viss jau pietiek,» teica viņš.