Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ko Bērziņš pateica Lietuvas prezidentei

Īsā sarunā pirms Eiropas Savienības Austrumu partnerības samita neformālās tikšanās Valsts prezidents Andris Bērziņš Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei paudis sašutumu par «Maksima Latvija» vadītāja izteikumiem saistībā ar 21.novembra Zolitūdes traģēdiju un norādījis, ka pēc tiem situācija Latvijā var izveidoties neprognozējama.

Tā šorīt Latvijas Radio izteicās Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne, piebilstot, ka nav zināms, vai Bērziņa iespaidā, bet neilgi pēc šīs sarunas Lietuvas medijos parādījusies informācija par «Maxima Latvija» vadītāja Gintara Jasinska atbrīvošanu no amata.

Krapāne sacīja, ka prezidentam nepieņemami šķiet šādi «Maxima Latvija» vadītāja izteikumi par traģēdiju, jo īpaši laikā, kad vel nav apglabāti visi tajā bojāgājušie.

Jau ziņots, ka vakar preses konferencē Jasinsks pavēstīja, ka atkāpjas tie, kas jūtas atbildīgi un vainīgi, atbildot uz jautājumu, vai Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, nebūtu jāseko arī kādam no veikala vadības.

Kā vēstīts, Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Saasinoties situācijai ap nu jau bijušā «Maxima Latvija» vadītāja Gintara Jasinska izteikumiem Zolitūdes traģēdijas sakarā, nožēlu par tiem ceturtdienas vakarā paudis arī Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

«Nožēloju bezatbildīgos un nejūtīgos bijušā «Maxima Latvija» vadītāja vārdus, kas sāpinājuši bojāgājušo tuviniekus un visu latviešu tautu. Šis paziņojums neatspoguļo Lietuvas cilvēku un varas iestāžu attieksmi pret Rīgā notikušo traģēdiju. Lietuva un tās sabiedrība dziļi sēro kopā ar Latvijas cilvēkiem,» ministra paziņojumu citē portāls «Delfi.lt».

Jau ziņots, ka «Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks ceturtdienas vakarā atbrīvots no amata. «Ar akcionāru lēmumu no amata tiek atbrīvots «Maxima Latvija» valdes priekšsēdētājs Gintars Jasinsks par nepieņemami paustu viedokli šajā Latvijas tautai sāpīgajā un sarežģītajā laikā,» paziņojumā presei norāda «Maxima Group» direktors Mindaugs Bagdonavičs. Plašāku informāciju kompānija solījusi sniegt tuvāko dienu laikā.

Iepriekš Jasinsks izteicās, ka viņa vārdi izraisījuši skandālu, jo Latvijas žurnālisti viņu nepareizi sapratuši - viņš gribējis sacīt, ka kompānijas darbinieki jūt morālu atbildību par notikušo, bet nejūtas šīs nelaimes tiešie vaininieki.

Jau ziņots, ka Jasinsks uz jautājumu, vai arī kādam no veikala vadības nebūtu jāseko Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, izteicās, ka «atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi», bet viņš varot cilvēkiem skatīties acīs. Pēc «Maxima Latvija» vadītāja sacītā, veikala darbinieki rīkojušies tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas, bet pats uzņēmums nav plānojis un neplāno pamest Latvijas tirgu.

Nosodījumu par šādiem izteikumiem jau ir pauduši daudzi Latvijas iedzīvotāji un amatpersonas. Valsts prezidents Andris Bērziņš to plāno personīgi pārrunāt ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti. Uz Ārlietu ministriju šodien bija izsaukts Lietuvas vēstnieks Ričards Degutis.

Reaģējot uz Jasinska pausto attieksmi, Latvijas sociālajos medijos izplatīta Lietuvas prezidentei adresēta vēstule, ko var parakstīt un nosūtīt ikviens. Vēstulē prezidente aicināta darīt visu iespējamo, lai novērstu «Maxima» vadības nepieņemamo attieksmi. «Latviešiem nepieciešams just, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Nedrīkstam pieļaut, ka dažu lietuviešu bezatbildīgā darbība kaitē mūsu valstu attiecībām,» aicina vēstules autors.

Jasinska izteikumus par nepieņemamiem atzinuši daudzi jo daudzi Lietuvas interneta mediju lasītāji, kas traģēdijai Rīgā sekojuši ar dziļu līdzjūtību. Viņu komentāros izskan aicinājumi boikotēt «Maxima» veikalus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā.