Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Re&Re» publicē pirmo ekspertu slēdzienu par Zolitūdes traģēdijas iemesliem

Būvniecības uzņēmums «Re&Re» publicējis pirmo ekspertu atzinumu saistībā ar traģēdiju Zolitūdē. 

Kompānijā norāda, ka gala slēdziens tiks sagatavots tikai pēc pilna apjoma aprēķinu veikšanas un pielietoto materiālu laboratorijas testu slēdzienu saņemšanas.

Kā informē būvkompānijā, ekspertīzi veikuši sertificēti būvinženieri Aldis Grasmanis, Valērijs Vasiļjevs un Didzis Žīgurs, izvērtējot projekta dokumentāciju un veicot kontrolaprēķinus.

Tajā secināts, ka tirdzniecības centra Priedaines ielā 20 jumta pārseguma sagrūšanas galvenie iemesli ir: tehniskā projekta būvkonstrukciju izstrādes stadijā ir pielaistas rupjas kļūdas slodžu noteikšanā uz pārseguma konstrukciju; jumta nesošo tērauda kopņu apakšējās joslas savienojošam mezglam aprēķināta un izprojektēta nepietiekama nestspēja, kas ir vairāk nekā 3 reizes mazāka par nepieciešamo.

««Re&Re» turpina veikt ekspertīzes notikušā cēloņu noskaidrošanai. Uzņēmums uzaicinājis «BRE Global», lai šis starptautiski atzītais būvkonkstruktoru pakalpojumu uzņēmums veiktu pilnu aprēķinu analīzi, kā arī materiālu ekspertīzi, tikko tiks dota pieeja objektam,» teikts uzņēmuma paziņojumā.