Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sniegavīru parāde Dobelē ir sākusies

Dobeles laukumus šonedēļ arvien vairāk sāk apdzīvot baltie, dižie Sniegavīri, un sestdien, 30.novembrī, pulksten 18 vēsturiskajā Tirgus laukumā pavisam oficiāli tiks atklāta Sniegavīru parāde. Tā ilgs līdz pat martam, informēja Anita Banziņa, Dobeles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja.

Vienlaikus sestdien iedegs arī novada Lielo egli. Par rotaļām un atrakcijām pasākuma laikā rūpēsies «Čučumuiža».

Jau ceturto gadu Dobele kļūst par dižo Sniegavīru satikšanās vietu. Baltijas valstīs un arī Eiropā tā ir vienīgā pilsēta, kur visu ziemu neatkarīgi no laika apstākļiem var satikties ar augumā varenajiem Sniegavīriem, jo to izgatavošanā ir izmantoti Dobeles uzņēmumu - tenapora ražotāja SIA «Tenax» un sveču ražotāja SIA «Baltic Candles Ltd» - materiāli.

Sniegavīrus veidojušas profesionālas un Latvijā labi zināmas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte - Kirillova. Viņām palīdz Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs, bet radošās komandas darbu organizē pašvaldības arhitekts Jānis Kukša.

Ar katru gadu Sniegavīru saime Dobeles laukumos paplašinās. Šoziem apmeklētājus gaidīs vairāk nekā 30 dažāda lieluma un rakstura sniegavīru. Slēpotāju, hokejistu, muzikantu, dzejnieku un citu radošu sniegavīru pulkā šogad ir iekļāvušies arī visnotaļ nopietnu profesiju pārstāvji - šoferis, sētnieks, ārsts, maizes cepējs un citi -, kuri Sniegavīru parādē pārstāv Dobeles uzņēmumus.

Iepriekš piesakot Dobeles novada TIC, iespējamas ekskursijas Sniegavīru maršrutā gida pavadībā. Turpat informācijas centrā var saņemt arī nupat izdoto bukletu «Tevi gaida Dobeles sniegavīri» ar Sniegavīru maršrutu un pašiem doties tos satikt.