Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja saražo vairāk pārtikas, taču situācija joprojām satraucoša

Lai gan Ziemeļkoreja trešo gadu pēc kārtas palielinājusi saražotās pārtikas apjomu, nepietiekams uzturs joprojām Ziemeļkorejā ir milzīga problēma, brīdina ANO aģentūras.

Nepilnības valsts pārtikas izdales sistēmā novedušas pie tā, ka ziemeļkorejiešu ģimenes aizvien vairāk spiestas paļauties uz «melnajiem tirgiem» un pašas cenšas sarūpēt sev pārtiku, secināts ceturtdien publiskotajā ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) un ANO Pasaules pārtikas programmas (WFP) ziņojumā. «Neraugoties uz nemitīgiem uzlabojumiem lauksaimniecības ražošanā, pārtikas sistēma joprojām lielā mērā pakļauta satricinājumiem, un pastāv būtisks deficīts, jo īpaši attiecībā uz tādas pārtikas ražošanu, kas satur daudz proteīna.»

Kopumā šogad Ziemeļkorejā tiks saražoti 5,03 miljoni tonnas pārtikas, kas būtu par 5% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Tomēr 84% mājsaimniecību visā Ziemeļkorejā trūkst pārtikas.

Lai gan pēdējo desmit gadu laikā Ziemeļkorejā sarucis to bērnu skaits, kas saņem nepietiekamu uzturu, situācija joprojām ir ārkārtīgi satraucoša, uzsver ANO.

Ziemeļkoreju jau gadiem moka hronisks pārtikas trūkums, ko vēl vairāk pastiprina plūdi, sausums un slikta valsts pārvaldība.

Deviņdesmito gadu vidū Ziemeļkorejā no bada nomira simtiem tūkstošiem cilvēku.

Vairāk nekā 70% ziemeļkorejiešu ģimeņu joprojām ir atkarīgas no valsts pārtikas sadales sistēmas piegādātajiem graudaugiem, taču, kā norāda ANO aģentūra, šī sistēma nemitīgi nespēj nodrošināt nepieciešamo pārtikas daudzumu.

Ja Ziemeļkoreja nākamgad importēs plānotos 300 000 tonnu graudaugu, joprojām būs pārtikas deficīts 40 000 tonnu apmērā.

«Tas jānovērš, vai nu ar papildu valdības iepirkumiem vai starptautisko atbalstu, lai nepieļautu, ka ziemeļkorejieši saņem nepietiekamu uzturu,» teikts ANO aģentūru ziņojumā.