Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EM rosina izveidot Valsts būvniecības kontroles biroju

Lai stiprinātu valsts kontroli un uzraudzību pār būvniecības procesu un nodrošinātu tā augstāku kvalitāti, Ekonomikas ministrija (EM) sagatavojusi grozījumus jaunajā Būvniecības likumā (likums stāsies spēkā 2014.gada 1.februārī), rosinot izveidot Valsts būvniecības kontroles biroju (VBKB), portālam «Apollo» pavēstīja EM pārstāve Elita Rubesa-Voravko.

Plānots, ka VBKB būtu EM padotībā esoša iestāde, kas veiktu būvniecības valsts kontroli un būvju pieņemšanu ekspluatācijā normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos.

VBKB būtu tiesības pieprasīt un bez maksas saņemt informāciju un dokumentus (tai skaitā uz būvatļaujas pamata izstrādāto projektu), organizēt atkātotu būvprojekta vai būves ekspertīzi, apsekot jebkuru būvi, ja saņemts iesniegums par normatīvo aktu pārkāpumiem vai bīstamību būvniecības procesā vai pēc tā, pieaicinot tās būvvaldes pārstāvi, kas izdevusi būvatļauju, kā arī informēt speciālistu kompetences pārbaudes iestādi par būvspeciālistu pārkāpumiem.

VKBK, veicot būvniecības procesa kontroli un uzraudzību, būtu arī tiesības apturēt būvdarbus, ja konstatēti būtiski būvniecības procesa pārkāpumi vai bīstamība, uzdot ekspluatācijā nodotas būves īpašniekam novērst bīstamību būvē, informējot par to pašvaldību, kā arī līdz drošības pārkāpumu novēršanai aizliegt būves ekspluatāciju, ja konstatēta tās bīstamība.

EM rosina likumā arī noteikt, ka VBKB strādā nozarē zinoši un augsti kvalificēti speciālisti, kuriem jābūt atbilstošai izglītībai un jābūt reģistrētiem būvinspektoru reģistrā.

Ministrijas virzītie grozījumi otrdien tika konceptuāli atbalstīti Saeimas tautsaimniecības komisijā.