Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piketā pie Rīgas domes prasīs Ušakova atkāpšanos

Otrdien, 3.decembrī, pie Rātsnama pirms Rīgas domes sēdes no plkst.13 līdz 14 notiks pikets, kurā domubiedri prasīs Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) atkāpšanos no amata.

Piketa organizators ir bijušais Rīgas domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja, kurš iepriekšējā sasaukumā domē pārstāvēja biedrību «Demokrātiskie patrioti».

Skuja norāda, ka 2009.gada 12.jūnijā Ušakovs un viņa partijas biedri, būdami Saeimas deputāti, varēja iebilst un nebalsot par izmaiņām likumā par būvniecību, tomēr visi kā viens atbalstīja Valsts būvinspekcijas likvidēšanu, zinot, ka visa atbildība pāriet uz pašvaldībām. Jau tajā pašā 2009.gada vasarā, kļūstot par Rīgas pašvaldības domes deputātu un Rīgas domes priekšsēdētāju, Ušakovs par šo nopietno atbildību zināja ļoti labi, uzsver Rīgas mēra oponents.

«Tā vietā, lai sakārtotu vismaz šo nozari, Ušakovs visus četrus gadus to vien ir darījis, kā licis pašvaldību struktūrās un uzņēmumos savus cilvēkus, ko televīzijā publiski ir arī atzinis. Daļa viņa ielikteņu ir izgāzušies un apzagušies, bet Nils tik turpina likt savējos un nekādu atbildību par savu izvēli neuzņemas. Visa šī brīža muldēšana par atbildību, paliekot amatā, lai tiktu skaidrībā ar vainīgajiem, ir meli un paniskas bailes no varas un Rīgas kases zaudēšanas, jo Nila un SC sponsori prasa savu nodevu un SC «kāršu namiņš» var sabrukt,» uzskata Skuja.

Jautāts, kas mainīsies, Rīgas mēram atkāpjoties pie pašreizējā spēku sadalījuma domē, kur koalīciju veidojošajām partijām SC un «Gods kalpot Rīgai» ir 39 no 60 deputātu vietām, Skuja pauda viedokli, ka mazināsies Ušakova personīgā «vilkme». «Domāju, ka Ušakovs šobrīd reāli ir sprukās. No vienas puses, viņa palikšana nostāda viņu neapskaužamā situācijā, no otras - no SC deputātiem tāpat nav, ko likt vietā,» pauda bijušais deputāts.

Skuja piebilda, ka, viņaprāt, arī vicemēram Andrim Amerikam (GKR) būtu jāatkāpjas, jo viņš «jau kuro gadu sēž Rīgas domē un būvniecība ir arī viņa kontrolē».

Skuja atgādina, ka visiem ir zināmas struktūras, kurām joprojām Rīgas mērs neķeras klāt, piemēram, pašvaldības SIA «Rīgas Satiksme», kur Rīgas domes Revīzijas komisija, kuras sastāvā ir pārstāvji no visām domes partijām, nekad nav veikusi revīziju, jo atbildīgais kapitāldaļu turētāja pārstāvis no Rīgas domes puses, Ušakovs, nedod savu piekrišanu. «Tur jau sen runā par represijām pret darbiniekiem, kuri nav gatavi bučot viņa roku un pielūgt SC karogu,» stāsta bijušais deputāts.

Raksturojot Rīgas mēra īstenoto politiku, Skuja saka, ka viņš «rīdziniekiem ar vienu roku atmet drupačas no kopgalda, lai pēc tam otru roku atkal ieslidinātu rīdzinieku kabatās».

Skuja arī piebilst, ka apgalvojums, ka Ušakovam uzticas 53% rīdzinieku, ir maldi, jo vēlēšanās piedalījās tikai 55,55% rīdzinieku, no kuriem par SC un GKR kopīgo sarakstu balsoja apmēram 28% Rīgas iedzīvotāju. «Drīz arī tas mainīsies, jo Nila īstā seja un bailes palikt bez Rīgas siles beidzot ir redzamas arī tiem, kuri viņu vēl tur svēto kārtā. Maskas krīt un karalis kļūst kails un ļoti, ļoti neglīts, bailīgs un melīgs,» uzskata bijušais deputāts, kurš šogad notikušajās Rīgas domes vēlēšanās startēja no «Visu Latvijai!»-TB/LNNK saraksta, bet netika ievēlēts.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, pikets ir pieteikts pašvaldībā likumā noteiktajā kārtībā un Rīgas domei nav iemesla to ierobežot. Pieteikumā Skuja norādījis, ka pasākumā varētu piedalīties aptuveni 10 cilvēku.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala «Maxima» ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.