Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Selva būve» pārmet būvvaldei neprecīzas informācijas sniegšanu; esot sākušās raganu medības

Būvkompānija «Selva būve» aicina Rīgas pilsētas būvvaldi precizēt ceturtdien izplatīto informāciju, «kurā minēta virkne it kā Rīgas pilsētas būvvaldes konstatēto pārkāpumu veikala «Maxima» jaunbūvē, Dammes ielā 35a, Imantā,» portālu «Apollo» informē uzņēmuma pārstāve Līva Dumpe.

«Selva būve» valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis sacījis: «Manuprāt ir pareizs lēmums pēc traģēdijas Zolitūdē veikt pārbaudes visās sabiedrisko ēku jaunbūvēs. Taču informācijai, kāda tiek sniegta par šo pārbaužu rezultātiem, ir jābūt precīzai un atbildīgai, apzinoties, cik sabiedrība ir jūtīga šobrīd par tēmu, kas skar ēku drošību.»

Orlovskis norāda - viņam rodas sajūta, ka ir sākušās raganu medības pret būvniekiem, sniedzot medijiem priekšlaicīgu un neprecīzu informāciju.

«Ir cietusi visa būvniecības nozares reputācija, būvvaldei nav jākļūst par linča tiesas izpildītājiem. Mums kopējiem spēkiem ir jāizdara secinājumi, jāievieš korekcijas esošajā likumdošanā un normatīvajos aktos, lai šādas traģēdijas vairs nekad neatkārtotos. Taču tas nav jādara, histēriski imitējot darbību, bet pārdomāti un nenodarot vēl lielāku ļaunumu,» norādījis Orlovskis.

Uzņēmuma pārstāve Līva Dumpe, izklāstot situāciju, informē, ka otrdien jaunbūves objektā ieradās Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis, veicot objekta vizuālo apskati. Tobrīd būvatļauja tobrīd netika apturēta. Savukārt ceturtdien tika paziņots, ka būvatļauja tiek apturēta. «Selva būves“ pārstāvji par šo faktu uzzinājuši no medijos publiskotās informācijas, informē Dumpe, norādot, ka tikai tās dienas plkst.15.20 būvinspektors veica ierakstu būvdarbu žurnālā par darbu apturēšanu.

Dumpe informē, ka būvvaldes pārstāvji medijiem uzskaitīja vairākus pārkāpumus, taču būvinspektors ierakstījis tikai daļu no iepriekš medijiem publiskotās informācijas.

Viņa norāda, ka bultskrūvju pārbaude (vai skrūves ir pareizi pievilktas) ir veikta pēc montāžas darbu pabeigšanas 26.novembrī būvuzrauga klātbūtnē. Viss noticis saskaņā ar projektu un esošajiem normatīvajiem aktiem. Līdz ar to pārkāpumu nav. Secināts, ka Dammes ielā ir pavisam cita jumta konstrukcija nekā Priedaines ielas «Maxima», informē «Selva būve» pārstāve.

Tāpat viņa norāda, ka betona kvalitātes kontrole nav jāveic (tas nav paredzēts normatīvajos aktos) un ir pieejams ražotāja sertifikāts ar atbilstošu informāciju.

Dumpe informē, ka būvinspektora ieraksts būvniecības žurnālā liecina par šādiem pārkāpumiem: konstatētas atkāpes no akceptētā būvprojekta, kas skar fasādes stiklojumu, labiekārtojumu un ūdensvada izbūvi. Uzņēmumā gan uzsver, visas šīs atkāpes nekādā veidā neietekmē būves drošību un visas konstatētās izmaiņas veiktas autoruzraudzības kārtībā.

Tas nozīmē, ka pasūtītājs un autoruzraugs ir iesnieguši būvniekam izpildei izmaiņu rasējumus, pēc kuriem tika veikti būvniecības darbi. Citas atkāpes no projekta un būvdarbu tehnoloģijas nav konstatētas, informē Dumpe.