Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas dzelzceļš» saņem balvu par izcilu pārvaldi

Latvijas dzelzceļš (LDz) ikgadējā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) rīkotajā pasākumā «Efektīvas pārvaldības gada balva 2013» saņēma balvu par efektīvu pārvaldi uzņēmumā, informē LDz Sabiedrisko attiecību daļā. 

LDDK un Valsts kancelejas piešķīra balvu Latvijas dzelzceļam uzņēmumu kategorijā «Par izcilu pārvaldības principu ieviešanu uzņēmējdarbībā un efektīvu finanšu vadību».

«Kopš 2005.gada uzņēmumā ir veikta nopietna reorganizācija un sekmīga tā restrukturizācija. Pateicoties efektīvam darbam, esam uzstādījuši kravu pārvadājumu rekordus, sasnieguši lieliskus finanšu rādītājus. Balva, kas saņemta par izciliem pārvaldības principiem un finanšu vadību apliecina, ka gan iepriekš veiktās reformas, gan uzņēmuma turpmākā pārvaldīšana ir devušas rezultātus un tas ir novērtēts,» sacījis LDz prezidents Uģis Magonis.

Efektīvas pārvaldības balvu LDz saņēma arī 2008.gadā, kad apņēmās turpināt efektīvu pārvaldi un uzņēmuma attīstību. LDz izpildīja solījumu – tika palielināts pārvadāto kravu apjoms, kas iepriekšējā gadā sasniedza jaunu rekordu – 60,6 miljonus tonnu kravu, kā arī lielus peļņas apjoma rādītājus, nopelnot 25,7 miljonus latu, kas ir par 35,2% jeb 6,7 miljoniem latu vairāk nekā gadu iepriekš.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone uzsvērusi: «Efektīvas pārvaldības gada balvas mērķis ir sekmēt labas pārvaldības praksi Latvijā un pieredzes apmaiņu starp privāto un publisko sektoru pārvaldības kvalitātes paaugstināšanai. Efektīva pārvaldība ir svarīga kā veiksmīgai valsts un pašvaldību darbībai, tā arī uzņēmējdarbības sektorā, ko ir pierādījis Latvijas dzelzceļš. Īstenojot efektīvas pārvaldības principus savā darbā, LDz ir konkurentiem soli priekšā ne tikai vietējā tirgū, bet arī starptautiskā arēnā, konkurējot ar Eiropas un Āzijas dzelzceļa pārvadātājiem.»

Uzņēmumā informē, ka kopš 2005.gada LDz apgrozījums pieaudzis par 80% (no 183,9 miljoniem latu 2005.gadā līdz 333,9 miljoniem latu pērn), savukārt 2012.gadā, salīdzinot ar 2005.gadu, uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem pieaugusi vairāk nekā 52 reizes (2005.gadā – 0,4 miljoni latu, 2012.gadā – 25,8 miljoni latu). 2012.gadā LDz Latvijā bijis ceturtais lielākais uzņēmums pēc ilgtermiņu ieguldījumu, pamatlīdzekļu un bilances kopsummas.

Balvas kandidātus izvērtēja Valsts kanceleja, pašvaldību sektorā Vides un reģionālās attīstības ministrija, bet privātajā sektorā – LDDK sadarbībā ar SIA «Lursoft». Otrajā kārtā izvirzītās nominācijas vērtēja žūrija, kurā bija Valsts kancelejas, LDDK, VARAM, Finanšu ministrijas, Publiskās un privātās partnerības asociācijas, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas, SIA «Lursoft», žurnāla «Kapitāls», «NASDAQ OMX» un SIA «Latvijas Mobilais Telefons» pārstāvji.