Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izgatavo savu Ziemassvētku puzuri

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī 7.decembrī notiks radošā nodarbība, kuras laikā ikviens varēs izgatavot latvisku Ziemassvētku dekoru – puzuru savam mājoklim un uzzināt dažādas Ziemassvētku tradīcijas un ticējumus.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs decembra sestdienās aicina apmeklēt radošās nodarbības Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, kuru laikā dalībnieki paši varēs izgatavot kādu svētku rotājumu savai mājai un uzzinās vairāk par Ziemassvētku tradīcijām. Smeļoties spēku no mūsu seno latviešu tradīcijām un ticējumiem, 7.decembra radošās nodarbības apmeklētāji varēs izgatavos savu Ziemassvētku puzuru un uzzināt vairāk par puzuru veidošanas tradīcijām un tā nozīmi. Visi nepieciešamie materiāli puzuru veidošanai tiks nodrošināti.

Puzurs ir no dabiskiem materiāliem (salmiem vai niedrēm) gatavots istabas rotājums, kas ar savu ģeometrisko formu un gaismas spēlēm istabā ienes īstenu svētku noskaņu. Tas ir viens no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem, kas tika izgatavots ikkatrā mājā. Mūsu senči uzskatīja, ka puzuru veidošana sniedz meditatīvas sajūtas un palīdz sakārtot domas.

Radošā nodarbība Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks 7.decembrī, pl.12:00. Dalības maksa nodarbībā: 3,00 Ls, pirmsskolas vecuma bērniem – 1,00 Ls. Vēl šogad radošā nodarbība notiks arī 14.decembrī pl.12:00 un tajā būs iespējams veidot oriģinālus rotājumus Ziemassvētku eglītei.