Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES brīdina Krieviju neiejaukties

Ar negaidīti asiem izteikumiem Eiropas Savienības (ES) pārstāvji piektdien Viļņas samitā brīdinājuši Krieviju neiejaukties ES un Austrumeiropas valstu attiecībās, ziņo «Tagesschau.de».

«Mēs Krievijas spiedienam nepakļausimies,» teica Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs. «Tas, kā Krievija apietas ar bijušajām padomju republikām, nav savienojams ar tām normām, pēc kurām Eiropai vajadzētu attīstīties.»

«Mēs nevaram akceptēt nekādas veto tiesības no trešo valstu puses,» papildināja Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu, piebilstot, ka ierobežotās suverenitātes laiks Eiropā ir pagājis. ES vēlas šo jautājumu ar Krieviju pārrunāt 2014.gada janvārī līderu tikšanās laikā.

«Iegūtu visi. Mūsu kaimiņi un viņu kaimiņi,» komentējot ar Ukrainu paredzēto vienošanos, norādīja Barrozu. «Tā nav vērsta pret kādu, jo es neuzskatu, ka kādam vajadzētu iestāties pret demokrātiju, labklājību un stabilitāti.»

Van Rompejs piebilda, ka Briseles piedāvājums Kijevai parakstīt asociācijas līgumu joprojām ir spēkā.