Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kopš Zolitūdes traģēdijas RSD saņemti 104 iesniegumi par vienreizēja pabalsta piešķiršanu

Līdz piektdienas rītam Rīgas Sociālajā dienestā (RSD) saņemts 51 iesniegums no bojāgājušo tuviniekiem par 10 000 latu kompensāciju, 43 iesniegumi ar lūgumu segt bēru izdevumus, kā arī 104 iesniegumi par vienreizēja pabalsta piešķiršanu nelaimes gadījumā 40 latu apmērā. 

Kā informē Rīgas domē, no pirmdienas, 2.decembra, RSD pārtrauc vienreizējā pabalsta – 40 latu ārkārtas izmaksu, turpmāk katrs gadījums tiks izvērtēts atsevišķi.

Rīgas Sociālā dienesta rīcībā ir informācija par 37 bērniem, kuru vecāki cietuši vai gājuši bojā, 24 bērniem ir gājis bojā viens no vecākiem, vienam bērnam abi vecāki. Kopā zaudējušas kādu no vecākiem 15 ģimenes ar bērniem.

Sociālā darba speciālisti turpina apzināt nepieciešamo palīdzību cietušajiem, izvērtējot sociālo situāciju, kā arī noformējot dokumentus.

Rīgas domē informē, ka Rīgas Sociālā dienesta darba laiks pirmdienās no plkst.8.30 līdz plkst.18, no otrdienas līdz ceturtdienai no plkst.8.30 līdz plkst.17 un piektdienās no plkst.8.30 līdz plkst.16.

«Neskaidrību gadījumos Zolitūdes traģēdijā cietušo tuviniekus lūdzam zvanīt pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālrunis 67105048 vai ierasties personīgi Rīgā, Baznīcas ielā 19/23, pirmajā stāvā,» norāda domē.

Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvais tālrunis, kur var noskaidrot visu informāciju par pieejamo sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā, ir 80005055, darba dienās darba laikā no plkst.9.00 līdz plkst.17, piektdien no plkst.9.00 līdz plkst.16, pusdienas pārtraukums no plkst.12.30 līdz plkst.13.

Pārējā laikā darbojas balss pastkastīte, kurā var ierunāt savu jautājumu un atstāt tālruni, uz kuru otrā dienā darbinieks sniegs atbildi.

Rīgas domes Labklājības departaments izsaka lielu pateicību visiem cilvēkiem, kas piedāvāja palīdzību cietušo ģimenēm. Visi piedāvātie palīdzības pakalpojumi, kas tika pieteikti gan pa bezmaksas tālruni, gan pa Rīgas Sociālā dienesta tālruni vai e-pastu, ir apkopti, un nepieciešamības gadījumā darbinieki ar palīdzības piedāvātājiem sazināsies.