Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trīs ceturkšņos «Revertas» ieņēmumi no nekustamo īpašumu pārdošanas - 20,9 miljoni eiro

Problemātisko aktīvu pārvaldītājas AS «Reverta» ieņēmumi no nekustamo īpašumu objektu realizācijas šogad trīs ceturkšņos ir 20,9 miljoni eiro (14,69 miljoni latu) iepretim 5,3 miljoniem eiro (3,72 miljoniem latu) šajā periodā pērn, paziņojumā medijiem informē «Reverta».

Par spīti pārvaldībā esošo objektu sarežģītībai šī gada deviņos mēnešos «Reverta» uzrādījusi pozitīvas tendences, realizējot vairākus nozīmīgus objektus un kopumā atmaksājot Valsts kasei 27,1 miljonu eiro (19,05 miljonus latu). No šīs summas procentu maksājumi par valsts ieguldījuma izmantošanu veido 19,1 miljonu eiro (13,42 miljonus latu).

Kopumā kopš 2010.gada augusta sākuma līdz šā gada trešā ceturkšņa beigām «Reverta» Valsts kasei ir pārskaitījusi 157,8 miljonus eiro (110,9 miljonus latu), samaksājusi valsts galvoto sindicēto kredītu 234 miljonu eiro (164,46 miljonu latu) apmērā, kā arī vēl papildu 10,6 miljonu eiro (7,45 miljonu latu) procentu maksājumu par sindicētā kredīta izmantošanu.

«Reverta» joprojām spiesta cīnīties ar īpaši problemātisku parādu atgūšanu ārvalstīs, tiesiskās sistēmas nepilnībām, kā arī citiem pārbaudījumiem, kas atstāj ietekmi uz atgūto līdzekļu apjomu, skaidro uzņēmumā.

«Pateicoties mūsu speciālistu augstajai profesionalitātei un prasmei strādāt tik sarežģītos apstākļos, valsts atbalsta atmaksu varējām sākt gadu ātrāk, nekā paredzēts restrukturizācijas plānā. Pozitīvu ietekmi ir atstājusi arī ekonomiskās situācijas stabilizēšanās, kas ļāvusi sasniegt vērā ņemamus rezultātus nekustamo īpašumu portfeļa realizācijā - ieņēmumi no nekustamo īpašumu objektu realizācijas šā gada 30.septembrī sasniedza 20,9 miljonus eiro, salīdzinot ar 5,3 miljoniem attiecīgā periodā pērn,» paziņojumā medijiem skaidro «Revertas» valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams.

«Revertas» valdes priekšsēdētājs atzīmē, ka kopumā problemātisko aktīvu izstrāde no darbiniekiem prasa aizvien specifiskākas prasmes un zināšanas. Tā kā portfelī esošie aktīvi ar zemāku komplicētības pakāpi jau ir pakāpeniski apgūti, atlikušajiem objektiem ir raksturīgas izteiktas maksātspējas problēmas un juridiski sarežģījumi.

Vēl joprojām būtisku «Revertas» aktīvu daļu veido nekustamo īpašumu portfelis ar vairāk nekā 1000 īpašumu vienībām Latvijā un Lietuvā. Aizvien lielāku īpatsvaru atgūto līdzekļu kopsummā veido ieņēmumi no nekustamo īpašumu portfeļa objektu realizācijas.

Jau ziņots, ka 2008.gada rudenī valsts pārņēma finanšu grūtībās nonākušo «Parex banku», kas vēlāk tika sadalīta divās kredītiestādēs. Labos aktīvus pārņēma banka «Citadele», bet problemātiskos turpināja pārvaldīt «Parex banka», kas 2012.gada maijā mainīja nosaukumu un tagad strādā ar zīmolu «Reverta». «Revertas» darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos - kredītu restrukturizācijā, parādu piedziņā un nekustamo īpašumu pārvaldīšanā.

No 2010.gada augusta sākuma līdz šā gada septembra beigām «Reverta» no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas atguvusi vairāk nekā 483 miljonus eiro (339,45 miljonus latu).