Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP vērtēs personas, kas priecājušās par Zolitūdes traģēdiju

Drošības policija (DP) šodien saņēmusi Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) iesniegumu ar lūgumu sākt kriminālprocesu un saukt pie atbildības personas, kas atsevišķās tīmekļa vietnēs izvietojušas naidu kurinošu informāciju saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Pēc šī iesnieguma izvērtēšanas DP lems par tālāko rīcību.

Kā aģentūru LETA informēja DP, veicot virtuālās vides monitoringu, DP jau iepriekš identificēja vairākus 2013.gada 21.novembra traģēdijas upuru un viņu tuvinieku cieņu un godu aizskarošus komentārus, kas tiek izvērtēti atbilstoši DP kompetencei.

Turklāt iepriekšējās dienās DP ir saņēmusi iesniegumus no vairākām citām personām par virtuālajā vidē izteiktajiem komentāriem saistībā ar šo traģēdiju.

Kā ziņots, Ušakovs bija vērsies pie DP priekšnieka Jāņa Reinika ar iesniegumu, lūdzot sākt kriminālprocesu un saukt pie atbildības personas, kas atsevišķās tīmekļa vietnēs izvietojušas naidu kurinošu, cietsirdību propagandējošu un cilvēku cieņu aizskarošu informāciju.

«Kopš ir notikusi traģēdija Zolitūdē, aktīvu darbību ir sākuši cilvēki, kuriem jebkāda morāle ir sveša. 2013.gada 21.novembra notikumi skar katru no mums, un man ar sociālo tīklu starpniecību tiek sūtītas vēstules ar lūgumu ietekmēt šo cilvēku darbības pārtraukšanu,» savā iesniegumā norādījis Rīgas mērs.

Atsevišķās tīmekļa vietnēs bija izvietota informācija, kas uzskatāma par naida kurināšanu un cietsirdības propagandēšanu. Tā aizskar 2013.gada 21.novembra traģēdijā bojāgājušo, cietušo un viņu tuvinieku cieņu, izdarot pārkāpumus, kas nav pieļaujami nevienam Latvijas iedzīvotājam, uzsver Ušakovs.

Kā pārliecinājās aģentūra LETA, domubiedru grupa videoklipā rupjā un aizskarošā formā pauž viedokli par traģēdiju un tās upuriem. Video no vietnes «Youtube» jau ir izņemts.