Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kādu pirmo algu gribētu saņemt vidusskolēns?

Vidusskolēnu gaidas par pirmo atalgojumu - vidēji 200 lati, tā liecina Starptautiskās Komerciālās profesionālās vidusskolas (SKPV) veiktais pētījums skolas audzēkņu vidū.

Kā informē Sabiedrisko attiecību konsultante Laima Šeniņa, pretēji izplatītajam uzskatam, ka mūsdienu jauniešu gaidas attiecībā par iespējamo atalgojumu ir neadekvātas un kompetencēm neatbilstošas, pētījuma rezultāti liecina, ka vidējais atalgojums, ko skolēni vēlētos saņemt pēc pirmo profesionālo iemaņu gūšanas kā pirmo algu, ir vidēji 200 lati.

Pēc vidusskolēnu aptaujāšanas iegūtie dati liecina, ka vidējais atalgojums, kādu vēlētos saņemt jaunieši jau pēc augstskolas beigšanas ir 300 - 400 latu (38,5% respondentu), nedaudz mazāk - 26,9 % pašreizējo vidusskolēnu kā optimālu pirmo atalgojumu pēc augstskolas beigām norādījuši 200 - 300 latus.

Jauniešu vidū joprojām populārs uzskats, ka labu un izglītībai atbilstošu darbu var iegūt vien izmantojot plašu paziņu loku (47,7%), un tas tiek uzskatīts par būtiskāku faktoru nekā profesionālās prasmes, personīgā motivācija un vēlme strādāt (31,8%).

Jautāti, cik daudzi no viņu paziņām strādā profesijā, kurā iegūta izglītība, 40% skolēnu atbildējuši - «mazāk nekā puse», savukārt 20% norādījuši, ka «neviens».