Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Maxima» pārstāve atvainojas Latvijas iedzīvotājiem

«Maxima» un virkni citu uzņēmumu pārvaldošās Lietuvas holdingkompānijas «Vilniaus prekyba» vadītāja Jolanta Bivainīte medijiem izplatītā paziņojumā nožēlojusi savu iepriekš pausto viedokli.

«Es ļoti nožēloju savus iepriekš paustos izteikumus par traģēdiju Rīgā,» rakstīts paziņojumā. «Tie ir bijuši neētiski, neprofesionāli un necienīgi pret visiem Latvijas iedzīvotājiem. Saprotamu iemeslu dēļ tas ir radījis šoka vilni Latvijā un vēl vairāk saasinājis atmosfēru šajā sēru laikā. Es vēlreiz no sirds atvainojos.»

Jautāta par uzņēmuma «Maxima» atbildību Zolitūdes traģēdijā, pārstāve, intervijā aģentūrai BNS, bija izrādījusi neizpratni un jautājusi: «Kāds gan «Maxima» ar to sakars? Vai «Maxima» vainīga tajā, ka gāja bojā cilvēki?»

Uz jautājumu, kāpēc pēc signalizācijas atskanēšanas nebija notikusi evakuācija, viņa atjautāja: «Kā nebija? Un kāpēc gan tai vajadzēja būt? Pēc nelaimes notika evakuācija, visi apsargi glāba cilvēkus,» atbildēja pārstāve. «Es nevienam nenovēlētu atrasties tādā situācijā, kur jāpieņem tādi lēmumi. Nevienam. Jumts neiebruka tādēļ, ka mēs kaut ko nebūtu izdarījuši. Tos lēmumus, ko cilvēki pieņēma šajā situācijā, viņi izdarīja pēc labākās sirdsapziņas.»

Viņa arī pauda, ka «Maxima» pārstāvji dara visu pēc labākās sirdsapziņas. «Kad [cietušajiem] pāries šoks, es domāju, ka viņi atzīs - «Maxima» vienīgā palīdzēja. Vai tad mums jāņem līdzi žurnālisti katru reizi, kad mēs pie viņiem braucam un jautājam, kā varam palīdzēt? Mēs esam uzņēmušies atbildību, kas pat pārsniedz mūsu iespējas.»

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala «Maxima» ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Pirms nelaimes vairākas reizes nostrādājusi ugunsdzēsības signalizācija, taču cilvēki netika evakuēti. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā, par «Maxima» attieksmi pret darbiniekiem un viņu drošību, kā arī par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt.