Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ukraiņi veido cilvēku ķēdi, paužot atbalstu eirointegrācijai

Desmitiem tūkstoši Ukrainas iedzīvotāju piektdien sadevās rokās dzīvā ķēdē, kas simboliski savienoja šo valsti ar Eiropas Savienību (ES), šādi protestējot pret Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos piektdien parakstīt asociācijas līgumu starp Ukrainu un ES, ziņo aģentūra BNS.

Uzvilkuši ES karogus, kas ir zilā krāsā ar zvaigznēm uz tā, un skandējot «Ukraina ir Eiropa», protestētāji Kijevā izveidoja dzīvo ķēdi, kas sākās Neatkarības laukumā un gāja pa pilsētas galveno ielu Kreščatiku un citām ielām.

Ukrainas rietumu pilsētā Ļvovā, kur ir liels iedzīvotāju atbalsts iestājai ES, dzīvajā ķēdē piedalījās apmēram 20 tūkstoši cilvēku.

Apmēram 100 cilvēku pat šķērsoja Ukrainas robežu ar Poliju, lai pagarinātu dzīvo ķēdi uz ES.

«Desmitiem tūkstoši cilvēku sadevās rokās visās lielpilsētās no Kijevas līdz rietumu robežai,» paziņoja viens no organizatoriem Aleksandrs Pahalčuks.

Ieslodzītā opozīcijas līdere ekspremjere Jūlija Timošenko aicināja studentus turpināt protestus, lai piespiestu Janukoviču parakstīt minēto līgumu. «Pateicoties jums, Ukrainā tagad notiek īsts brīnums,» pavēstīja Timošenko.

ES Austrumu partnerības samitā, kas ceturtdien un piektdien notika Viļņā, iepriekš bija plānots parakstīt ES un Ukrainas asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu. Pēc ilgām sarunām, kas brīžiem bija ļoti smagas un savstarpējiem nosacījumiem bagātas, lielāko šaubu ēnu iespējamajai parakstīšanai pārvilka Ukrainas valdības 21.novembrī paziņotais, ka tā aptur gatavošanos līgumu parakstīšanai, lai censtos uzlabot tirdzniecības attiecības ar Krieviju.

Janukovičs piektdien Viļņas samitā paziņoja, ka Ukraina grib parakstīt asociācijas līgumu «tuvā nākotnē», bet valstij ir nepieciešama ekonomiska un finansiāla palīdzība, lai šī parakstīšana notiktu.