Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Tukuma piens» jaunajā ražotnē ieguldījis 3,5 miljonus eiro

Investējot 3,5 miljonus eiro, tajā skaitā izmantojot arī Eiropas Savienības līdzfinansējumu 50% apjomā, AS «Tukuma Piens» veido vienu no modernākajām biezpiena ražotnēm Baltijā, kurā uzstādītās iekārtas strādā ar ultrafiltrācijas metodi. Jauno ražotni atklāja zemkopības ministre Laimdota Straujuma, informē uzņēmums.

«Katru gadu ieguldām uzņēmumā vidēji vienu miljonu eiro. Šogad, uzņēmuma 100. jubilejas gadā šis apjoms būtiski palielināts. Tas ievērojami paaugstinās uzņēmuma konkurētspēju gan vietējā, gan eksporta tirgos,» uzskata «Tukuma Piens» direktors Ints Poškus.

Investīcijas jaunajā ražotnē ļaus uzņēmumam attīstīt tādu jaunu produktu ražošanu, kam ir augstāka pievienotā vērtība, piemēram, deserti, krēmsieri, sāļie krēmi. Tāpat uzņēmums ražos presēto biezpienu pilienveida iepakojumā. Modernās tehnoloģijas jaunajā biezpiena ražotnē biezpienu ļaus ražot, neizmantojot roku darbu, tādējādi paaugstināts darba ražīgums un nemainot darbinieku skaitu. Pašlaik uzņēmumā nodarbināti 250 strādājošie.

Kā pastāstīja Poškus, kopējā investīciju portfelī ir 6 projekti un katrs vērsts savā virzienā. Uzņēmums šogad investējis arī taras pieņemšanas un mazgāšanas iecirkņa modernizācijā un arī jaunās pudeļu pildīšanas līnijās, kuras jauda ir vairāk nekā trīs reizes lielāka, nekā līdz šim uzņēmumā esošajai iekārtai un tagad tā ir viena no jaudīgākajām Latvijā. Arī šajā ražošanas procesā samazināts izmantotais roku darbs. Celtniecības darbus objektā veicis SIA «Amatnieks».

Šobrīd uzņēmuma eksports veido 15% no tā apgrozījuma. Ar veiktajām investīcijām eksportu tuvāko gadu laikā plānots pieaudzēt līdz 25%. Saskaņā ar Poškus teikto, jau tagad sadarbības partneri kaimiņvalstī Krievijā, kur galvenokārt realizē «Tukuma Piens» eksportēto produkciju, izrāda interesi par jaunajiem produktiem. Uzņēmumam pienu piegādā ap 250 tuvējās saimniecības. «Iepirkuma cenas nosaka industriālo produktu cenas globālajā tirgū», uzsvēra pārstrādes uzņēmuma vadītājs: «Pašlaik neredzu neviena cita iemesla rekordaugstajām iepirkuma cenām, kuras, visdrīzāk, līdz pavasarim nesamazināsies.»

«Tukuma Piens» pēc apgrozījuma ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā un tam ir vadošās pozīcijas jogurta, skābā krējuma un kefīra segmentos, kā arī ekoloģisko piena produktu ražošanā. Tā direktors uzsvēra, ka ar vērienīgajām investīcijām ražotnē uzņēmums cenšas nostiprināt savas pozīcijas arī biezpiena segmentā.

Pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedza 30,11 miljonu latu, kas ir par 23,6% vairāk nekā 2011.gadā. Kompānijas peļņa pērn bija vairāk nekā viens miljons latu. Šogad plānots 10% apgrozījuma pieaugums, 2014.gadā – kāpums par 8%.